Tomasz Scheller opuścił klub radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska

10
Radny Tomasz Scheller drugi od lewej.

Zaledwie kilka miesięcy po wyborach radny Tomasz Scheller zdecydował się na wystąpienie z klubu radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska w radzie miasta.

Radny Tomasz Scheller, mieszkaniec Sławięcic, zasiada w radzie miasta już drugą kadencję. W ostatnich wyborach zdecydował się na kandydowanie z list KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska, choć długo nie było jasne, czy w ogóle wystartuje.

W poprzedniej kadencji Schellerowi zdarzało się dość kategorycznie recenzować urząd prezydent Sabiny Nowosielskiej. Także obecnie Scheller raczej nie wystawiał laurek, a podczas najważniejszego głosowania w roku – nad przyjęciem uchwały budżetowej – wstrzymał się. To było pierwszą oznaką, że drogi radnego z klubem zaczynają się rozchodzić. I rzeczywiście, po sesji rady miasta w ubiegły czwartek Scheller złożył na ręce Adama Oczosia, przewodniczącego klubu radnych SN-KO, rezygnację z członkostwa.

„Swą decyzję argumentuję brakiem porozumienia mojej osoby z Państwa klubem oraz poczuciem presji z Państwa strony na moją osobę. Zawsze byłem osobą niezależną i nieuległą (…)” – napisał, uzasadniając swój krok, Tomasz Scheller.

– Ograniczano swobodę mojej wypowiedzi i działań jako radnego. I ze strony pani prezydent, i ze strony klubu. Nie tak widzę sprawowanie funkcji radnego – dodaje w rozmowie z KK24.pl

Odejście Schellera oznacza, że w kluczowych głosowaniach może on nie zagłosować zgodnie z linią klubu. To jednak nie zachwieje jego dominacji w radzie miasta. Klub nadal ma w niej aż 13 szabel, co pozwala na rządzenie bez koalicjantów.

Jak na razie Scheller nie zdecydował się na wejście do żadnego z pozostałych klubów działających w radzie miasta: Prawa i Sprawiedliwości oraz Radnych Niezależnych.

Stanowisko klubu radnych Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska

10 KOMENTARZE

 1. A dlaczego osoba T. Schellera kandydowała z tegoż komitetu. Jako niezależny mógł sobie powołać komitet: Komitet Wyborczy Osoby Tomasza Schellera.

  • Ruchu… Powiem Ci tak delikatnie… I nie zbyt mądrze byś mógł odczuć moja pisownię w swoich myślach.. Do rzeczy… Wolę być pisiorem niż cip… Jak ty..

 2. Po co startował w wyborach z klubu S.N. skoro mu nie po drodze z nim?
  Byle tylko się dostać a teraz to ,,jestem niezależny,, ŻENADA!!!!

  • Może dlatego, że myślał, że będzie to równorzędny kolektyw ludzi, w których każdy będzie mógł reprezentować swój punkt myślenia i działać na rzecz osób, które wybrały go w swoim okręgu wyborczym. Ale KO to reżim, tyle że z wolnościowymi hasłami na ustach. Pewnie pani prezydent już myśli jak tu wcisnąć zaksie dodatkowe środki na rekompensatę dla okradzionych zawodników, żeby nie pozwali klubu na grubsze bańki za dopuszczenie do sytuacji malwersacji. I w cale się im nie dziwie. W tym postępowaniu nie mają statusu pokrzywdzonego, ale oskarżonego od uchylania się od zobowiązań podatkowych. Trzeba dużo pytań na sesjach zadawać pani prezydent, żeby się nie okazało, że czegoś się nie zrealizuje co się obiecało, bo po cichu leje się pieniążki do zaksy. I to co najmniej 8 miesięcy wstecz.

 3. Mylę się, czy nie że tym miastem zarządzają osoby rodzinnie związane z byłą pzpr? Kim byli ich wstępni? Taka to, tzw. PO-KO. PO już tu nie ma, bo jest Komitet SN, a komitety zawsze źle się polskim patriotom kojarzyły…
  Lizusy może i będą trwać, a inni? Czas pokaże.

Skomentuj