Tomasz Hinc przejmie stery Grupy Azoty S.A. Rada nadzorcza powołała nowego prezesa

35

Rada Nadzorcza Grupy Azoty S.A. na posiedzeniu w dniu 13 listopada 2020 r. podjęła decyzję o powołaniu z dniem 1 grudnia br. Pana Tomasza Hinca na stanowisko Prezesa Zarządu Grupy Azoty S.A.

Tomasz Hinc od 5 marca 2018 roku jest Wojewodą Zachodniopomorskim. W latach 2016 – 2018 pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Grupa Azoty S.A.

Od 2007 roku Doradca Zarządu Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. w Warszawie, a następnie Dyrektor Oddziału Totalizatora w Szczecinie, w 2008 roku p.o. Dyrektora Oddziału w Zielonej Górze, a od 2013 roku również Dyrektor Oddziału w Koszalinie.

W latach 1997-2007 – nauczyciel akademicki w szczecińskich szkołach wyższych, specjalizacja w dziedzinach Organizacji i zarządzania, Zarządzania zasobami ludzkimi, Socjologii oraz Public Relations.

Od 2006 do 2018 roku Radny Rady Miasta Szczecin przez trzy kolejne kadencje, a od 2014 roku Wiceprzewodniczący Rady. Od 2015 do 2018 roku przedstawiciel Miasta Szczecin w Radzie Euroregionu Pomerania. W latach 2013 – 2015 członek Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. W latach 2007 – 2014 członek Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Prezydencie Szczecina.

Od 2003 do 2018 roku w Radzie Społecznej Regionalnego Szpitala Onkologicznego w Szczecinie – Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Wyróżniony w finale VII edycji Polish National Sales Awards 2015. Finalista VI edycji konkursu Polish National Sales Awards 2014.

35 KOMENTARZE

 1. Jakoś się musiał IM przysłużyć, zamieszczony tu życiorys jest pełen luk…

  Ale drogą dedukcji na podstawie zdania „od 5 marca 2018 roku jest Wojewodą Zachodniopomorskim” rozwiane zostały moje wszelkie wątpliwości.

  Wiem już wszystko co chciałem wiedzieć. A Wy znając mnie doskonale też już wiecie.

 2. Mój Zdzisiek też nie usiedzi w jednej robocie dłużej niż rok, on to się zna na wszystkim. Ten Hincyk też na takiego wygląda. Ale zlikwidowali te dwie babki co na Politechnice na Kozielskiej wykładały Konfucjusza, to tera ten prezes żeby spotkać innego Hincyka, to musi na zakupy do Chemika iść.

 3. No i znowu niebotyczne odprawy, tak sobie myśle czy może maślak mógłby mnie wpisać do PISu, może miałbym szanse się wkręcić do zarządu.

  • Zacznij od czegoś spektakularnego: na przykład zajumaj komuś dresy albo jakiś kapelutek (obuwie sportowe to domena joja – nie rób konkurencji). Możesz też z własną łopatką zgłosić się do wymiany żwirku w kuwecie Fiony – ponoć Mariuszka już plecy bolą no i język jakiś taki cały brązowy…
   Nie ma za co.

  • Zdołają do końca roku wymienić jeszcze kogo ?
   Może przynajmniej z tzw rady nadzorczej ?
   Myślę, że dadzą radę.
   Zbiorą się po nocy i siup.

 4. Jak się czują „nasi kędzierzyńscy”przedstawiciele w radzie nadzorczej dr.Tomaszek czy dr.Peczkins zwązani z ZAK Grupa Azoty chodzi mi czy boli ich twarz PiS-owska która została obita przez aparatczyka PiS-owskiego Sasina?

 5. No nic tylko klaskać, cóż za życiorys,jaka wiedzą i doswiadczenie ,nic tylko na szefa jakiegoś światowego koncernu się nadaje,np.OSP kacze dupki.

 6. Niektórzy plują zgodnie ze swoim poziomem umysłu ale też – zgodnie ze swoim poziomem umysłu – nie zrozumieli prostego tekstu, że chodzi o prezesa Grupy Azoty a nie Zakładów w Kędzierzynie…

  • Żebyśmy ciebie nie sprzedali komuś na aukcji. Wstydliwy się znalazł. Observeruj dokładnie co się dzieje, bo taki z ciebie observer jak ze mnie rezerver.

 7. A co mają powołać Nowaka czy Gawłowskiego a tak poważnie czy ktoś o zdrowych zmysłach powołał by na prezesa kogoś z totalnej opozycji i na pewno by mu zależało na rentowności spółki.

 8. Ptaszki w Tarnowie ćwierkają, że jednak u nas Sławka pogonią na zieloną trawkę, a i w radzie nadzorczej też ponoć mają być zmiany.

Skomentuj