Tomasz Golasz społecznikiem roku. OSP Dziergowice z tytułem Opolskiej Niezapominajki

2

Chcą bezinteresownie pomagać innym. Nie oczekują wynagrodzenia. To, z czego się cieszą, to ludzkie szczęście. To wyróżnia społeczników województwa opolskiego i ludzi pracujących w najlepszych organizacjach pozarządowych. Właśnie zostali nagrodzeni podczas II gali „Opolszczyzna Aktywna Społecznie”.

Społecznikiem roku województwa opolskiego został Tomasz Golasz. Na co dzień strażak w stopniu starszego kapitana, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Kędzierzynie-Koźlu. W wolnych chwilach udziela się społecznie – jest strażakiem w OSP w Miejscu Odrzańskim. Tomasz Golasz od dziecka wie, że pomaganie innym to duża frajda. Dziś swoją pasją zaraża młode pokolenie. Jak sam mówi, nie ma lepszego miejsca na pomaganie i spotkania jak remiza strażacka.

– Od dziecka angażuję się społecznie. Na początku w Długomiłowicach – mojej rodzinnej miejscowości – a teraz w Miejscu Odrzańskim. W straży pożarnej spotyka się bardzo wiele osób, szczególnie młodych. Chcę, aby w przyszłości kontynuowali nasze tradycje. Organizujemy im wyjazdy i spotkania. Moje marzenie, to zbudowanie garażu dla naszych pojazdów strażackich – mówi Tomasz Golasz. Bardzo mu zależy, aby ludzie byli dla siebie dobrzy.

Tomasz Golasz jest też prezesem OSP Długomiłowice, od 2006 r. zaangażowany w działalność społeczną, także członek ,,Stowarzyszenia na rzecz wspierania rozwoju Długomiłowic – Nasze Jutro”. Jest założycielem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Miejscu Odrzańskim, która pod jego kierownictwem odniosła liczne sukcesy w zawodach sportowo-pożarniczych. Organizował liczne wyjazdy dla młodzieżowej drużyny pożarniczej, m.in. na zawody do Austrii i Czech. Inicjator akcji prewencyjnej o zasięgu wojewódzkim – ,,Nie dla czadu”. W 2017 r. otrzymał statuetkę Floriana w kategorii ,,Bezpieczeństwo”.

W ramach drugiej gali „Opolszczyzna Aktywna Społecznie” tytuł Opolskiej Niezapominajki przyznano też Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziergowicach. Doceniono aktywność w rozwój lokalnej społeczności i pracę na jej rzecz, zwłaszcza z najmłodszymi mieszkańcami wsi i gminy Bierawa.

Wiosną Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Dziergowice została uhonorowana tytułem „Wzorowej MDP i jej opiekunów”. Druhowie z Dziergowic wspólnie z młodzieżą przeprowadzili serię akcji profilaktycznych dla mieszkańców, dotyczących m.in. wypalania traw, tlenku węgla, czy udzielania pierwszej pomocy medycznej. MDP z OSP Dziergowice reprezentowała też Polskę podczas 46. spotkania MDP z całej Europy, zajmując na zawodach wysokie trzecie miejsce.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj