Toalety na miejskim targowisku zamknięte na klucz. Przyczyną liczne kradzieże i niedbanie o porządek

8

W 2019 roku targowisko przeszło gruntowną modernizację. Całkowity remont pochłonął blisko 2,8 miliona złotych, w ramach którego poza modernizacją placu targowego odnowiono budynki socjalne, w tym toalety.

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z zapytaniem, jaki jest powód ograniczenia dostępu do toalet dla odwiedzających miejskie targowisko przy ulicy Damrota w Śródmieściu.

– Od jakiegoś czasu osoby odwiedzające miejskie targowisko, głownie seniorzy, nie mogą skorzystać z wcześniej dostępnych toalet. Pani, która ich pilnuje, tłumaczy, że osoby nie szanują toalet, przez co pozostają zamknięte i dostępne tylko dla sprzedających. Martwi mnie to, że starsze osoby mają problem ze skorzystaniem z toalety – informuje pani Irena.

Skontaktowaliśmy się z Miejskim Zarządem Budynków Komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu. Jak przekazał dyrektor Stanisław Węgrzyn, głównym powodem zamknięcia na klucz toalet jest niedbanie o czystość odwiedzających miejskie targowisko.

– Wiele osób robi z tego miejsca miejski szalet. Niektórzy przychodzą tylko po to, aby się załatwić i zostawiają po sobie bałagan. Dochodziło do licznych kradzieży papieru oraz środków czystości. Pani gospodarz udostępnia toalety, jeśli ktoś zgłasza taką potrzebę, dbając o porządek. Każdy sprzedawca posiada klucze, które udostępnia klientom – informuje inż. Stanisław Węgrzyn, dyrektor Miejskiego Zarządu Budynków Komunalnych.

8 KOMENTARZE

  1. Panie dyrektorze, proszę również zamknąć drogi gminne, bo niektórzy kierowcy jeżdżą pod wpływem czegokolwiek. Aha, bo targowisko jest dla plebsu, rozumiemy i pamiętamy.
    Inwestycja za 2,8 mln zł., a zarządzanie niczym za czasów średniowiecza.
    Pan jest dla mieszkańców, a nie odwrotnie.

  2. I to jest bardzo słuszna końciepcia 😕 👏👍👌 BRAWO Wy👏👏👏
    W Koźlu NIE ma ANI jednej ubikacji publicznej !!!!! 😱😌

    DLATEGO tubylcza ludzkość ZMUSZONA jest lać po krzakach czy pod drzewami (jeżeli jeszcze PO-zostały ich resztki), albo PO bramach 🤭

    Chociaż chiba w urządku miasteczka NIEmożliwości – jeszcze można się wysikać 🤔 Ewentualnie wokół siedziby ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości – -🧐– też można załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne 🤭

    Szanowni tubylcy!!! Panie i Panowie! 🤗 Wybierajcie sobie opcję jaka NAJBARDZIEJ Wam odpowiada 🤗
    Ewentualnie można też chodzić se w pampersach 🤭

    KOCHANI!!!🤩!! – Obywatelki i Obywatele! 🤗 !!!! WYBÓR należy do Ciebie 😎

  3. Przecież dziadek który wychodzi na zakupy na targ na pewno zalatwil się w domu. Nie potrzebuje toalety. Przecież ten targ jest mały, nie spędza się tam po kilka godzin. Więc słusznie zamknęli. Powinni tylko sprzedający mieć dostęp. Taka ciekawostkę dodam że w Paryżu w jednym z ogrodów jest toaleta płatna ale stoją tam osoby które dbają o porządek toalety i po każdym „kliencie ” zaglądają czy zostawił czysta toaletę. Jeśli nie to każą mu to posprzątać. Go poprostu nie wypuszczają. I to ma sens. Nie jedna kobieta spaliła się tam że wstydu. Ludzie potrafią być naprawdę brudasami.

    • Niesamowite, byłeś w Paryżu?
      A nie potrafisz zrozumieć potrzeby nie tylko starszych ludzi.
      Kim ty jesteś, chyba powinowatym pisuardesy.

  4. Skoro nie na targu to w krzaki lub do gmachu MZBK przy ulicy Grunwaldzkiej. Pan dyrektor Węgrzyn pewnie udostępni ustęp wucet czy jak to się tam nazwie….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj