To znowu się stało. Dwa potrącenia rowerzystów w tym samym czasie w Kędzierzynie-Koźlu

11
Zdarzenie przy Biedronce.

Zaledwie w zeszły czwartek na sąsiadujących ze sobą ulicach 1 Maja i Pionierów w tym samym czasie doszło do dwóch potrąceń rowerzystów. Dzisiaj historia powtórzyła się w innej części miasta.

Około godz. 15 na wyjeździe z parkingu obok sklepu Biedronka przy alei Jana Pawła II kierowca samochodu osobowego podczas wykonywania manewru skrętu potrącił kobietę, która prowadziła rower lub na nim jechała. Poszkodowana została zabrana do szpitala.

W tym samym czasie, kilkaset metrów dalej na wysokości stacji Orlen, samochód osobowy potrącił jadącego na rowerze mężczyznę. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, którzy przypadkowo najechali na zdarzenie. Na miejsce wezwano pogotowie.

Szczegółowe okoliczności obu zdarzeń wyjaśniają pracujący na miejscu policjanci.

Zdarzenie przy Orlenie.

11 KOMENTARZE

  1. wróć – karto rowerowa!!!!!!!!!!!!!!!!!! rowerzysta winien mieć uprawnienia- zaliczony kurs przepisów ruchu drogowego , oraz OC , jak inni uczestnicy ruchu drogowego.

  2. Dziś wjeżdżałem na Orlen od strony mostu dużym zestawem widząc trzech chłopców na rowerach jadących początkiem chodnika z tego samego kierunku. Śmignęli na teren wjazdu na stację nawet się nie oglądając! Nie rozjechałem jak żaby tylko dlatego iż przewidziałem jak się mogą zachować! Ręce opadają!

  3. Tak… więcej remontów,wiecej ulic zamkniętych a jeszcze wiece zwezen a NA pewno będzie bezpiecznie w tej miejscowości nie dość że aleje lisa zwezili na wysokości skrzyżowania to jeszcze zamknęli ul woj. Polskiego i jak tu się ruszać zamiast dokończyć dalszy ciąg obwodnicy to nie lepiej związać drogi bo trawy im się zachciewa na wrodku ulicy …. ktoś ładnie nastrane ma we łbie;-/

  4. I po co ten sarkazm? „Duży zestaw”, to duży bezwład! Długa droga hamowania i mimo poprawnej reakcji kierowca mógł nie dać rady wyhamować tego zestawu… Miał szczęście. A co z bezmyślnymi rodzicami tych chłopców??! Jaki odpowiedzialny rodzic wypuszcza dzieci na jezdnię dla samochodów. Jeszcze w takim „stadku”, w którym każdy usiłuje imponować pozostałym! Pewnie nie ma im kto uświadomić, jak i gdzie jeżdżą ich synowie!!

    No i w pełni zgadzam się z opinią @”Kędzierzyn”!!

    Są już kilometry ścieżek rowerowych w tym mieście. W ostatnim roku przybyło ich następnych wiele kilometrów. Tylko po co, skoro nie widać na nich rowerzystów, a pchają się permanentnie pod koła tirów na jezdniach dla samochodów?? I to w tych najwęższych miejscach! Niektórym kompletnie brak instynktu samozachowawczego! Normalny człowiek zsiadłby z roweru i przeprowadził rower po drodze dla pieszych. Wystarczyło by pamiętać, że z takiej „kolizji” z samochodem zawsze głównym poszkodowanym na zdrowiu (bywa że i życiu!) będzie rowerzysta!

    Pewien znany mi „ludzki pan” staje w miejscach odległych od przejść dla pieszych, jak widzi przy krawężniku niepełnosprawną lub starszą osobę, poruszającą się przy pomocy kuli, bądź laski, która czeka na dłuższą lukę w sznurze samochodów, żeby przejść na drugą stronę. Bo nie mają siły iść do przejścia kilkaset metrów dalej i tyle samo wracać na cel po drugiej stronie ulicy…

Skomentuj