To tu jest największy problem ze smogiem. Władze miasta na spotkaniu z mieszkańcami Południa

7

Jakość powietrza, zabezpieczenia przeciwpowodziowe i oblodzone chodniki. To tematy, które zostały poruszone podczas cyklicznego spotkania prezydent Sabiny Nowosielskiej z mieszkańcami. Tym razem osiedla Południe w Koźlu.

Na początku spotkania prezydent miasta przypomniała, jakie zadania zgłoszono w ramach budżetu obywatelskiego na osiedlu Południe. To poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, remont chodnika na ul. Wrzosowej, dokończenie budowy placu zabaw na działkach oraz młodzieżowa strefa rekreacyjna przy Orliku.

Kolejną bardzo ważną kwestią dla mieszkańców osiedla był problem z fatalnym stanem powietrza. Prezydent miasta podkreśliła, że to właśnie na tym osiedlu jest najgorsze powietrze w mieście. Mieszkańcy pytali, czy czasem czujnik jakości powietrza nie jest postawiony w nieodpowiednim miejscu, bo według nich to bardzo dziwne, że jest aż tak źle.

– Nie ma w tym nic dziwnego, czujnik jest w dobrym miejscu. Proszę pamiętać, że aż 50 procent zanieczyszczeń pochodzi z palenisk domowych, a wy macie niedaleko Reńską Wieś. Dlatego też namawiamy wójtów do działania. Miasto dopłaca do wymiany pieców na ekologiczne, coraz więcej mieszkańców zmienia stare kotły na nowe – mówiła prezydent Sabina Nowosielska.

Poruszono również problem zabezpieczeń przeciwpowiodziowych oraz zły stan chodników oraz oblodzenie.

– Na ulicy Głubczyckiej chodniki są tak oblodzone, że muszę schodzić na ulicę, aby nie zrobić sobie krzywdy. Dlaczego droga i chodniki nie są regularnie odśnieżane – pytała mieszkanka osiedla.

– Niestety ten odcinek nie należy do nas, więc my nie możemy go odśnieżać. Jednak napiszę do Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby jak najszybciej rozwiązali problem – odpowiadała prezydent.

Mieszkańcy skarżyli się również na brak oświetlenia po jednej stronie ulicy Głubczyckiej, chodnik przebiegający po zaciemnionej stronie jest w złym stanie, co według nich powoduje niebezpieczeństwo, jeśli chodzi się tam po zmroku.

– Sprawdzimy i postaramy się rozwiązać problem. Jednak pamiętajmy o tym, że jeśli ulica jest wystarczająco oświetlona, nie ma potrzeby włączania latarni po obu stronach jezdni – precyzował Artur Maruszczak.

Na spotkaniu przypomniano również realizowane inwestycje, wśród nich jest remont kozielskiego Rynku, którego zakończenie przewidywane jest na końcówkę roku.

7 KOMENTARZE

  1. Panie „maruszczak” co o znaczy odpowiednie oświetlenie proszę to sprecyzować.
    Druga sprawa co to są tzw. piece ekologiczne ?? Czym pali się w tych piecach i jaka jest ich efektywność względem starszego typu plus żywotność takich piecy???

  2. KILKA LAT TEMU, wprowadzono podział dróg na krajowe, wojewódzkie, powiatowe, gminne itd. „Miszczunio” który wymyślił to kretyństwo😠, kierował się GŁÓWNIE SPYCHOLOGIĄ. I teraz zawsze ,zgodnie z prawem można powiedzieć TO NIE JA, TO KOLEGA😕

  3. Do 22 -giej pracują strażnicy miejscy spalając paliwo za kasę mieszkańców. Po tej godzinie do 7-mej rano można wrzucać do pieca co się chce. Kapcie,butelki,oponki,plastiki,ulotki wyborcze itd..nikt nie przyjedzie, nikt mandatu nie da, nikt nie skontroluje, bo strażnicy śpią w nocy. Może ktoś tam odbiera telefony i na policję przekierowuje, tak dla ściemy. Ile mandatów za palenie w piecach śmieci nałożyła straż naszego miasta tej zimy? Odpowie pani prezydent, pan maruszczak, pan Ptaszyński? Ile za trucie?

  4. Tak „pani” prezydent najlepiej zwalać na kogoś, a największy truciciel znajduje w Kędzierzynie-Koźlu i ma pani to w głębokim poważaniu, aby go zlikwidować. Niech zacznie „pani” działać bo puki co to efektów zero!! No chyba że ma „pani” gdzieś swoich mieszkańców.
    A tak właściwie dziwi mnie to w jaki „pani” sposób wygrała wybory skoro każdy na panią narzeka!?!?

Skomentuj