To samo miejsce, identyczne wypadki dzień po dniu. W Solarni znów zderzyła się osobówka z motocyklem

6

W sobotę około godz. 17.30 służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i motocykla w miejscowości Solarnia. Zaledwie wczoraj doszło tam do niemal identycznego zdarzenia.

Na miejsce skierowano policję, pogotowie ratunkowe oraz zastępy straży pożarnej. Jak wynika ze wstępnych informacji, kierowca samochodu marki BMW, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie zastosował się do przepisów określających pierwszeństwo przejazdu i doprowadził do zderzenia z poprawnie jadącym motocyklistą. Kierowca motocykla został przetransportowany karetką do szpitala. Na czas prowadzenia działań droga została wyłączona z ruchu. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

Mieszkańcy wskazują na problem w postawionym w pobliżu skrzyżowania murze, który ogranicza widoczność kierowcy. Jak tłumaczą policjanci, główną przyczyną wypadków w tym miejscu jest niepoprawny wyjazd pojazdów z drogi podporządkowanej. W pobliżu skrzyżowania ustawione jest lustro drogowe, które przy poprawnym wyjeździe spełnia swoją rolę i pozwala bezpiecznie włączyć się do ruchu. Wiele kierowców decyduje się na skrócenie drogi przez parking pobliskiego sklepu i niepoprawnie przejeżdżają przez linię ciągłą, tym samym ograniczając sobie widoczność oraz stwarzają zagrożenie dla siebie i nadjeżdżającego pojazdu.

6 KOMENTARZE

Skomentuj