To podobno najstarsza ulica w Kędzierzynie-Koźlu. Wreszcie pojawi się na niej asfalt

4

Urząd miasta podpisał umowę na remont ulicy Filipa Pieli. To podobno najstarsza droga w Kędzierzynie-Koźlu, a na pewno w samych Sławięcicach. Czas dawno się tutaj zatrzymał.

Remont obejmie niespełna kilometrowy odcinek ulicy – częściowo zostanie ona wyasfaltowana, a częściowo wybrukowana. Do tej pory była to droga gruntowa. W ramach inwestycji przy cmentarzu powstaną nowe miejsca parkingowe, wzdłuż całej drogi zamontowane zostaną nowe latarnie, budowlańcy wykonają także prace związane z kanalizacją i siecią energetyczną. Remont ulicy Pieli wiązał się z koniecznością przejęcia części gruntów od ich dotychczasowych właścicieli.

– Budowa tej drogi jest bardzo ciężka gdyż musimy ludziom zabrać część ich działek, a nie wszyscy się na to zgadzali. Historia budowy tej drogi jest o wiele starsza niż ja, mieszkańcy mówią o około 40 latach próśb w tym temacie do władz miasta. Moje starania o tę ulicę trwają już 6 lat i mieliśmy już obiecaną budowę tej drogi za poprzedniego prezydenta. Niestety w tej materii nie zrobiono za poprzedniej kadencji nic, a w dodatku oszukiwano nas że sprawy postępują – skomentował Tomasz Scheller, radny miejski ze Sławięcic. – Dwa tygodnie po tym jak zostałem radnym zaprosiłem panią prezydent na jej pierwszą oficjalną wizytę w terenie i była to właśnie ulica Pieli. Już wtedy czułem że „teraz albo nigdy”. No i się udało za co bardzo pani prezydent dziękuję. Teraz przed nami okres problemów związanych z budową drogi, ale myślę że na koniec wszyscy będą zadowoleni – dodaje.

Inwestycja pochłonie aż 2,9 mln zł. Firma, która wygrała przetarg, na realizację zadania ma 120 dni.

 

4 KOMENTARZE

  1. Ostatnimi czasy mieszkańcy Sławięcic coraz częściej wspominali o chęci oderwania się od Kędzierzyna – Koźla. Może ta informacja o remoncie trochę ich udobrucha ;)

Skomentuj