To oni wystąpią na dniach miasta. Zespół „Hengelo” zwycięzcą Koz All Music Festival

0

Spośród 40 zespołów, które zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji Kozz All Music Festival, wyłoniono 8 grup, które zaprezentowały się podczas majówki w Parku Pojednania. Na scenie zobaczyć można było również zdobywcę zeszłorocznej zielonej karty Dominika Sieńko z grupą „Freshmood”. Gwiazdą wieczoru był Juan Carlos Cano, wokalista grupy Last Of The Real.

Jury w składzie: Piotr Gabrysz, Darek Czarny, Krzysztof Bernard, Wiesław Kwinta i Ewa Kowalczyk-Lecibil miało w tym roku spory problem z wyborem finalistów. Po długiej dyskusji wybór padł na 8 kapel. Na scenie zaprezentowały się następujące zespoły: „Crank The Tunes” z Opola, „Prowizorum” z Trzebinia, „Zapaść” z Legnicy, „Sinful Betty’s Band” z Dąbrowej Górniczej, „Folya” z Kielc, „Page” z Rymanowa, „Hengelo” z Katowic, „Pato” z Brześć Kujawskich i wspomniany już Dominik Sieńko z grupą „ Freshmood” z Warszawy.

Podczas finału w Parku Pojednania obradowałojury w składzie: Damian „Struna” Surow, Aleksandra Kuśmider, Krzysztof Bernard, Piotr Gabrysz i Juan Carlos Cano – zwycięzca IV edycji programu „The Voice of Poland”. Muzyk jest wokalistą grupy rockowej Last Of The Real założonej przez lidera formacji Kreuzberg Grzegorza Palkę i uznanego perkusistę Ziemowita Rybarkiewicza. Rockowe trio wspomagane jest przez producenta muzycznego Jarosława Barana. W sierpniu 2016 roku formacja wydała swój pierwszy singiel. Był to utwór zatytułowany „Slip Through”.

Według jury najlepszą grupą VI edycji „KOZ ALL MUSIC FESTIVAL” został zespół „Hengelo”. Nagrodą która przypadła grupie, jest 6 tys. złotych i występ podczas tegorocznych dni miasta.

– Cieszymy się z wygranej, ale jeszcze nie możemy się otrząsnąć, ponieważ adrenalina przed ogłoszeniem werdyktu wciąż nam się udziela. Jesteśmy pod wrażeniem, jak sprawnie był zorganizowany festiwal. To dla nas to duże wyróżnienie wystąpić już niebawem przed kędzierzyńsko-kozielską publicznością podczas dni miasta. W okolicach tej daty będziemy również  nagrywać swój debiutancki album i świetnie się składa, że właśnie na dniach miasta zaprezentujemy nowe kawałki – mówili Paweł Palej i Mateusz Konieczny z grupy „Hengelo”.

Zwycięzcą poprzedniej edycji festiwalu był zespół „Beyond the Infinity” z Wrocławia, który wystąpił podczas Dni Kędzierzyna-Koźla tuż przed  zespołem Voo Voo.  „Hengelo” zaprezentuje swoją muzykę prawdopodobnie przed zespołem „Ras Luta”.

Skomentuj