To oni w ostatniej chwili uratowali życie 21-latka. Kulisy czwartkowej akcji w Śródmieściu

0

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla uratowali życie 21-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Gdyby nie szybkie działanie starszego aspiranta Tomasza Zarzyckiego i sierżanta Kamila Adamowskiego, próba samobójcza młodego człowieka mogła zakończyć się śmiercią. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy i monitorowali jego stan do czasu przyjazdu pogotowia.

W czwartek, 8 marca, około godziny 18:00, dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, o młodym mężczyźnie próbującym targnąć się na swoje życie. Już po chwili na miejscu pojawili się starszy aspirant Tomasz Zarzycki i sierżant Kamil Adamowski.

Funkcjonariusze zobaczyli wiszącego i pokrwawionego mężczyznę. Policjanci natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy. Następnie monitorowali jego czynności życiowe do czasu przyjazdu zespołu pogotowia ratunkowego.

21-latek został zabrany do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Prawdopodobnie szybka reakcja policjantów uratowała mu życie.

Skomentuj