To już pięć lat, odkąd Zakłady Azotowe Kędzierzyn weszły do Grupy Azoty

0
Prezesi Paweł Jarczewski i Adam Leszkiewicz podczas dzisiejszego spotkania z okazji pięciolecia ZAK w Grupie Azoty.

Dokładnie pięć lat temu Zakłady Azotowe Kędzierzyn stały się częścią Grupy Azoty, która dziś jest drugim co do wielkości koncernem chemicznym w Europie. Mimo wielu obaw nikt nie ma wątpliwości, że konsolidacja wyszła polskiej chemii na dobre.

We wtorek w Hotelu Solidaris na osiedlu Azoty zorganizowano prelekcję i debatę poświęconą efektom synergii ostatnich pięciu lat. Do Kędzierzyna-Koźla przyjechali przedstawiciele zarządu Grupy Azoty na czele z prezesem Pawłem Jarczewskim. Był również Jerzy Marciniak, pięć lat temu prezes Zakładów Azotowych w Tarnowie, które przejęły większościowy pakiet akcji ZAK, a następnie prezes Grupy Azoty.

– Spółka w Kędzierzynie jest jednym z czterech filarów Grupy. Firmą o doskonałym statusie technicznym, w okresie gwałtownego rozwoju produkcyjnego, modernizacyjnego i energetycznego, o fantastycznym położeniu, jeśli chodzi o rynki nawozowe, i z doskonałym zespołem ludzkim. Dlatego z dumą i ze spokojem patrzymy w przyszłość – mówi Paweł Jarczewski.

Grupa Azoty zrzesza dziś również zakłady w Puławach, Policach oraz inne spółki. Jej łączne roczne przychody sięgają 10 mld zł.

Skomentuj