To już pewne: W Kędzierzynie-Koźlu ruszy zamiejscowy wydział Politechniki Opolskiej!

0

Polska Komisja Akredytacyjna dała zielone światło i w Kędzierzynie-Koźlu powstanie zamiejscowy wydział Politechniki Opolskiej! Nabór na studia rusza 4 lipca.

Wydział Inżynierii Systemów Technicznych będzie siódmym wydziałem politechniki. Swoją siedzibę znajdzie w budynku po Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Kozielskiej na os. Pogorzelec. PKA wyraziła zgodę na utworzenie dwóch kierunków – przemysłowych technologii informatycznych i systemów biotechnicznych. Swoją zgodę musi jeszcze wyrazić Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, ale po korzystnej decyzji PKA jest to praktycznie formalność. Pierwsi studenci zaczną naukę na os. Pogorzelec w październiku.

Uczelnię wyższą w Kędzierzynie-Koźlu próbowano bezskutecznie uruchomić od kilkunastu lat. Ostatnie podejście do uruchomienia studiów dziennych w mieście trwało niespełna rok. Zapoczątkowało je porozumienie prezydent Sabiny Nowosielskiej i rektora politechniki Marka Tukiendorfa.

– Nie ukrywam, że bardzo się cieszę – skomentowała po otrzymaniu dobrych wieści z PKA przeszczęśliwa prezydent Nowosielska. Władze miasta mają nadzieję, że uczelnia wyższa w Kędzierzynie-Koźlu pozwoli zahamować odpływ młodzieży z miasta, który w dużej mierze generowały wyjazdy na studia.

Źródło: urząd miasta

Skomentuj