To już pewne! Od stycznia oddział neurologiczny kozielskiego szpitala wznowi działalność

2

Trwające od początku listopada zawieszenie oddziału neurologii z pododdziałem udarowym w kozielskim szpitalu wkrótce dobiegnie końca. Dyrekcji szpitala udało się pozyskać lekarzy, którzy od 2 stycznia rozpoczną pracę w naszej lecznicy.

Zawieszenie niezwykle ważnego oddziału było pokłosiem rezygnacji z pracy dwóch z czterech zatrudnionych na nim lekarzy. Szpitalowi nie udało się w krótkim czasie uzupełnić braków kadrowych i 1 listopada działalność oddziału została zawieszona.

Intensywne poszukiwania nowych lekarzy przyniosły efekty. Już kilka dni temu starostwo powiatowe sygnalizowało, że uruchomienie oddziału może nastąpić wraz z nadejściem nowego roku. Teraz informacje te potwierdził dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. Lecznicy udało się pozyskać nowych specjalistów na oddział.

– Część lekarzy podpisało już umowy o pracę, finiszujemy też rozmowy z innymi lekarzami, dzięki którym obsada oddziału będzie większa niż miało to miejsce przed jego zawieszeniem – deklaruje Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W gronie lekarzy, którzy od 2 stycznia rozpoczną pracę na oddziale znajduje się trójka nowych medyków oraz jeden z lekarzy, który wycofał złożone wypowiedzenie. Ponadto, na finiszu ustaleń są rozmowy z trzema specjalistami, którzy mieliby również zabezpieczać dyżury.

2 KOMENTARZE

Skomentuj