To już ostatnie dni bezpłatnego parkowania na Placu Raciborskim

12

Decyzję o włączeniu parkingu na Placu Raciborskim do strefy płatnego parkowania jeszcze w marcu podjęli radni miejscy. W ostatnich dniach na miejscu pojawił się parkometr, kierowcy powinni bacznie obserwować znaki – na dniach za postój w tym miejscu trzeba będzie uiścić opłatę.

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego na Placu Raciborskim to obecnie nie lada wyczyn. Centralny plac przy dworcu autobusowym w Koźlu to miejsce, z którego blisko zarówno do Rynku i znajdujących się przy nim firm, jak i szpitala. W ostatnich miesiącach kierowcy skarżyli się również na handlarzy, którzy na parkingu wystawiali swoje samochody. To już jednak koniec darmowego parkowania w tym miejscu.

W marcu bieżącego roku rada miasta przyjęła uchwałę włączającą parking od strefy płatnego parkowania. Kierowcy zwrócili już uwagę na parkometr, który stanął w tym miejscu. Zostanie on uruchomiony po wprowadzeniu odpowiedniego oznakowania parkingu, co ma nastąpić w najbliższych dniach.

12 KOMENTARZE

  1. A czy sami radni płacą za parkowanie? Fajnie by było, że jeśli głosują za jakimiś opłatami, to żeby je również sami ponosili.

  2. Już nie wiedzą i nie mają pomysłów na czym zarabiać w tej zatrutej mieścinie? Mało kasy w UM? Niech jeszcze wprowadzą podatek chodnikowy dla pieszych.

  3. Radnym bardzo łatwo przychodzi podejmowanie decyzji o likwidowaniu bezpłatnych miejsc parkingowych. Mają natomiast problemy z wyznaczaniem miejsc na nowe bezpłatne parkingi dla osób, które pracują w tej okolicy muszą pozostawić swój samochód na czas pracy. Wiele pozostawia też do życzenia dbałość o odśnieżanie miejsc na płatnych parkingach w okresie zimowym.

  4. A taki duży parking jest obok!!! Nawet,, drzew nie ma żeby nikomu nie przeszkadzały w parkowaniu i aby gołębie i gawrony kupczyly na samochody, wystarczy postawić oznakowanie i cały rynek w tej wiosze można zastawić. No chyba że zacznie funkcjonować jak w Gliwicach czy Raciborzu.

Skomentuj