To już ostatni dzwonek, żeby złożyć deklarację na wymianę starego pieca z programu marszałka

3

Od wielu lat mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mogą składać wnioski o dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych do miejskiego programu wymiany starych i dymiących pieców na ekologiczne. W tej chwili pojawiła się również okazja, aby skorzystać z dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Niebawem ruszy kolejny sezon grzewczy i ponownie możemy mieć do czynienia ze smogiem. To, czy ograniczymy skalę tego zjawiska, naprawdę w dużym stopniu zależy od każdego z nas.

 

DEKLARACJA DOTYCZĄCA WYMIANY ŹRÓDEŁ CIEPŁA

Zarząd Województwa Opolskiego jako Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie projektów określonych dla działania 5.5 Ochrona powietrza związanych z:

  1. Wymianą indywidualnych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych (w przypadku budynków jednorodzinnych) oraz we wspólnotach mieszkaniowych (w przypadku budynków wielorodzinnych) na źródła ciepła bardziej ekologiczne*
  2. Likwidacją indywidualnych źródeł ciepła w celu przyłączenia do sieci ciepłowniczych lub sieci gazowych.

Wniosek o dofinansowanie składa Gmina. Magistrat zaprasza zatem zainteresowanych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla do wypełnienia deklaracji dotyczącej chęci uczestnictwa w programie poprawy jakości powietrza.

Deklaracja ma charakter sondażowy. Nie jest wnioskiem o dofinansowanie, ma na celu określenie skali zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców gminy. Program realizowany będzie pod warunkiem uzyskania zewnętrznych środków dofinansowania  dla  Gminy  Kędzierzyn-Koźle.

DEKLARACJE OD MIESZKAŃCÓW PRZYJMOWANE BĘDĄ DO DNIA 19.11.2020r. w Urzędzie Miasta Kędzierzyn-Koźle. Kontakt telefoniczny w tej sprawie: 77 40 34 475, 77 40 50 387.

Można uzyskać dofinansowanie do 84% kosztów realizacji inwestycji. Zgłaszać należy tylko te inwestycje, które planowane są do realizacji w terminie lipiec 2021- czerwiec 2023.

* tylko w przypadku braku możliwości podłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej lub sieci gazowej.

3 KOMENTARZE

  1. eeee tam dotacje sracje, WUNGEL, Polska wunglem stoi. Nie zachęcam do wymiany pieca, bo w kopciuchu można spalić wszystko, co człowiek zgromadzi przez cały rok. Po zapadnięciu zmroku można spalić, wtedy stojąc lub powoli tocząc na ul Wyspiańskiego można efekty zobaczyć i poczuć.
    Mamy węgla na 200 lat więc nie należy robić tego kroku – piec w gazie, bo to będzie rosyjski gaz.

  2. Rzecz w tym, że po złożeniu wniosku w tym „sondażu” nie można nic uzyskać, pisanie, że „Można uzyskać dofinansowanie do 84% kosztów realizacji inwestycji” jest wprowadzaniem w błąd czytelników. Po co wprowadzać ludzi w błąd i narażać na nerwy?

    • Nie gadaj, bo w mojej willi jest piec gazowy, na gaz od towarzysza Putina i od jego sługi Trumpa. Otrzymałem z miasta 50% wartości pieca gazowego. Procedura banalnie prosta, wszystko jest na stronie miasta, wnioski, EASY !! Działaj Marlenko, Leno piękne imiona !

Skomentuj