To już jest koniec… Tej kadencji samorządu miejskiego. Sesja pożegnalna [ZDJĘCIA]

4

Siódma kadencja Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle dobiegła końca. Ostatnia uchwała, jaką podjęli miejscy rajcy, dotyczyła zmian w tegorocznym budżecie miasta. Na wczorajszej sesji Andrzej Kopeć, przewodniczący rady, podsumował także minione cztery lata oraz wręczył radnym podziękowania.

Pierwsza sesja zakończonej kadencji rady miasta odbyła się 1 grudnia 2014 roku, a wczorajsza była 64. Od samego początku jej pracami kierował Andrzej Kopeć. Miejscy radni podjęli łącznie 619 uchwał, złożyli 955 interpelacji i wniosków, a komisje problemowe odbyły 323 posiedzenia.

– Chciałem wszystkim państwu bardzo podziękować za pracę włożoną w sprawy, którymi się zajmowaliśmy. Za merytoryczną dyskusję, która nieustannie się toczyła. Raz było lepiej, raz gorzej, ale mimo to ta kadencja była stosunkowo spokojna. Mam nadzieję, że następna rada skorzysta z wniosków wypracowanych przez komisje problemowe. Dziękuję pani prezydent miasta, jej zastępcom, kierownikom wydziałów urzędu miasta i jednostek organizacyjnych – mówił Andrzej Kopeć.

Podziękowania do radnych skierowała także prezydent Sabina Nowosielska: – Dziękuję wszystkim za twórczą i pełną zaangażowania współpracę na rzecz rozwoju Kędzierzyna-Koźla. Dzięki współdziałaniu organu stanowiącego i wykonawczego określiliśmy strategiczne kierunki harmonijnej modernizacji gminy i poprawy jakości życia w naszym mieście, które konsekwentnie wdrażaliśmy w ramach czterech kolejnych budżetów. Proszę przyjąć wyrazy szacunku i wdzięczności za rzetelne wypełnienie misji powierzonej państwu przez naszych mieszkańców.

Źródło: urząd miasta

4 KOMENTARZE

  1. nepotyzm nepotyzm i jeszcze raz nepotyzm. czasem się zastanawiam czemu takie dziwne ludziska tam się pchają ale potem się dowiaduje że ta lub tamten to żona , syn , córka , krewna pana radnego. w tym mieście wszystko jest ustawione od nauczyciela w przedszkolu wzwyż . nie ma przypadków. młodzi ludzie po studiach wracają i szukają. niestety nie ma dla pana pracy ale jest dla kogo innego. dlatego większość normalnych już stąd wyjechała .

Skomentuj