To ich wybrali mieszkańcy. Spotkanie władz miasta z nowymi przewodniczącymi rad osiedlowych

6

Nową kadencję czas zacząć. Przewodniczący oraz członkowie zarządów rad osiedli spotkali się z władzami miasta. Podczas pierwszej narady w tym gronie prezydent Sabina Nowosielska pogratulowała wszystkim wyboru i życzyła samych sukcesów.

Głosownia mieszkańców na swoich przedstawicieli do jednostek pomocniczych gminy odbyły się od 11 do 21 października. W wyborach tych wyłoniono 15 nowych rad i zarządów osiedli. Wyjątkiem jest osiedle Sławięcice, gdzie w wyznaczonym terminie nie zarejestrowano żadnych kandydatów. Wybory na tym osiedlu zaplanowano na 22 listopada.

Warto podkreślić, że zainteresowanie wyborami było większe niż w poprzedniej kadencji. Świadczy o tym nie tylko wyższa frekwencja, ale również to, że wybrano ośmiu nowych przewodniczących zarządów osiedli, którzy do tej pory nie pełnili takiej funkcji.

Skład poszczególnych rad osiedli można znaleźć na stronie BIP urzędu miasta – przejdź.

6 KOMENTARZE

 1. No to teraz mam nadzieję że w końcu przeforsują i zbudują łącznik między kuzniczkami i zabiencem, trzymam kciuki i czekam na efekty. Ogródki działkowe we Wrocławiu też zostały zwerzone na potrzeby budowy nowej drogi, da się? da tylko trzeba chcieć.

  • nie nie, bardziej była potrzebna droga na działki w parku kozielskim i karczowanie 300 letnich drzew żeby działkowicze po asfalcie pojechali podlać swoje pomidory i zawieźli wungiel na grilla w bagażnikach….

  • Gdybyś tam miał działkę, zagospodarowaną, zadbaną, przez lata całe na niej pracował i wypoczywał, to byś inaczej piskał. Nie, nie podniecaj się nie mam tam działki. Nigdzie nie mam działki. Ale porównywanie zwężenia ogródków działkowych we Wrocławiu, do warunków tutejszych, to przeginanie pały. Zwłaszcza dla takiej arterii jak łącznik kuźnicki – żabieniec.

 2. Tytuł artykułu „To ich wybrali mieszkańcy”, w treści artykułu jedyne nazwisko to „Sabina Nowosielska”. Niema nawet linka do BIP z listą wybranych, po prostu nic, zero informacji, Zdanie „wybrano ośmiu nowych przewodniczących zarządów osiedli, którzy do tej pory nie pełnili takiej funkcji” aż się chyba prosi o to żeby podać ich nazwiska? „Dziennikarstwo” redakcji na poziomie minus 10….

  • Tomcio, nie piskaj. Wejdź sobie na portal UM, kliknij w „Urząd miasta, następnie w „Rada Miasta”, następnie powtórnie w „Rada Miasta” i w górnym pasku w „OSIEDLA”. Kiedy już będziesz w spisie osiedli, klikasz w to, które Cię interesuje. Gdybyś miał trudności, poproś jakiegoś dzieciaka, podpowie.

   • Dzięki, umiem to znaleźć. Nie potrzebuję pomocy mądrego pisowca. Nie rozumiem tylko po co pisać takie artykuły bo to tak jakby napisać o tym że były wybory prezydenckie, albo że ZAKSA grała mecz i nie napisać kto wygrał…

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj