To ci policjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który z pętlą na szyi chciał skoczyć z wiaty śmietnikowej

15

Dzielnicowi z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy uratowali życie 68-letniemu mieszkańcowi miasta. Zdesperowany mężczyzna stał już na wiacie śmietnikowej z założoną na szyi pętlą. Funkcjonariusz niemal w ostatnim momencie złapał 68-latka, gdy ten zeskakiwał z dachu wiaty. Na podziw zasługuje także postawa dwóch świadków, którzy pomogli uratować życie mężczyzny.

Wczoraj, około godziny 17:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, został poinformowany o tym, że w centrum miasta na wiacie śmietnikowej siedzi mężczyzna i rzuca przedmiotami. Początkowo zgłoszenie potrzeby policyjnej interwencji nie zapowiadało tak dramatycznego przebiegu.

Gdy mundurowi dojechali na miejsce, okazało się, że 68-latek który wszedł na wiatę śmietnikową, ma zamiar targnąć się na swoje życie. Zdesperowany mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że oblał się substancją łatwopalną i mają się do niego nie zbliżać, gdyż w przeciwnym razie się podpali.

68-latek w rękach trzymał linę, na której zawiązał pętlę. W pewnym momencie założył ją na szyję i przywiązał drugi koniec liny do drzewa. Widząc to, dzielnicowy st. post. Damian Staniewski natychmiast wszedł na wiatę. W tym samym czasie jego koleżanka, st. post. Ewa Zgrzebniok rozmową odwracała uwagę mężczyzny. Funkcjonariusz w ostatnim momencie złapał desperata, gdy ten zeskakiwał z dachu wiaty.

Zdecydowane działanie stróżów prawa pozwoliło na uratowanie życia 68-latka. Na podziw zasługuje również postawa dwóch świadków interwencji, którzy zostali przybrani przez mundurowych do pomocy. Mężczyźni pomogli dzielnicowemu wejść na wiatę i podtrzymywali desperata, gdy policjant odcinał linę. Dzielnicowy zdjął pętlę z szyi mężczyzny, dzięki czemu ten zaczął oddychać. 68-latek został sprowadzony na ziemię przez strażaków i przekazany pod opiekę służb medycznych.

15 KOMENTARZE

  • Może jednak przeginasz @Leokadia?😕
   Owszem, można wiele zarzucić ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości 😳
   Ale żeby aż tak!?🧐

   Chyba, że …… ???🙄???🤔???….. chyba że, masz jakieś na to dowody??? 😎

  • No właśnie!!! Czy ktoś zapytał zainteresowanego o powody tak desperackiego kroku ? Ludzie coraz częściej nie mając za co żyć ani gdzie mieszkać chcą z sobą skończyć a tu im się przeszkadza w ostatecznym rozwiązaniu.

 1. Od tego oni są! Od tego są oni. Od tego są. Na litość boską! Policjanci stali się gwiazdami lokalnych mediów tylko dlatego, że zamiast kolejny raz wlepić komuś mniej lub bardziej bezsensowny mandat, podjęli interwencję będącą kwintesencją złożonej przez nich przysięgi? Dlaczego strażacy czy ratownicy medyczni nie są w ten sposób wyróżniani za ratowanie życia, zdrowia czy mienia?

 2. Po co to ?
  Trzeba było poczekać. 68 lat chłop ma, 3 lata na emeryturze. Zgodnie z PO filozofią do gospodarki nic nie wnosi, wręcz przeciwnie. Jest zbędny. Według wielkich w UE i w Świecie ludzi jest za dużo i trzeba depolulować ludność. Dobrze im idzie. Może czas w Polsce na eutanazję dla ludzi zmęczonych życiem na wzór niektórych krajów UE. Czy skorzystaliby z tego kochane „błyskawice” nawołujące do uśmiercania nienarodzonych dzieci ? 😳

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj