To boisko wręcz prosiło się o remont! Ruszyła długo oczekiwana modernizacja przy ZSTiO w Azotach

4

Ten widok mimo, że póki co nie jest najpiękniejszy, bez wątpienia już cieszy. Ruszyły prace remontowe boiska Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Inwestycja oszacowana jest na 600 tysięcy złotych i jest realizowana przy współudziale środków europejskich.

Każdy, kto choć raz widział boisko Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, doskonale wie, że remont był tam po prostu niezbędny. Wreszcie ruszyły prace modernizacyjne i już 1 września uczniowie będą mogli cieszyć się lepszymi warunkami podczas zajęć sportowych.

Pojawią się dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią (jedno do piłki ręcznej, drugie do koszykówki i siatkówki), a także trzy tory do biegu na 60 metrów i tor do skoku w dal. Cały kompleks będzie oświetlony i objęty monitoringiem.

Doczekaliśmy się. Trwało to sporo czasu, ale na szczęście zaczęło się i mam nadzieję, że już niedługo wszyscy będziemy z niego korzystać. Ja od lat marzyłam, aby nasi uczniowie mieli boisko z prawdziwego zdarzenia, nowoczesne i bezpieczne – mówi Maria Staliś, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach.

Prac remontowych doglądał osobiście starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Paweł Masełko.

Cieszy nas bardzo, że udało się rozpocząć pracę na tym boisku. Szczególnie w realiach, gdy sytuacja na rynku budowlanym jest naprawdę ciężka. Mam nadzieję, że jest to jedna z pierwszych inwestycji jeśli chodzi o powiat, kolejne to boisko w Zespole Szkół Specjalnych w Kłodnicy. Obiekt będzie gotowy na nowy rok szkolny, być może uda się otworzyć go wcześniej. Boisko wręcz prosiło się o prace modernizacyjne, które dostosuje je do standardów XXI wieku. Nowa nawierzchnia, bieżnie, uchwyty na piłki. Standard zdecydowanie się poprawi i uczniowie to docenią, najważniejsze jest bezpieczeństwo, bo takie nowoczesne boisko to gwarantuje – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu.

4 KOMENTARZE

  1. Znów ta Unia dała pieniądze, a Zbigniew Zero tak na nią pluje, że nie pozwala mu rządzić się tak jak on chce…

    • Przestań się już ośmieszać platFusie. Ta twoja unia to niech się za cepów weźmie i za sankcje a nie za Polaków. A ostatnie wystąpienia tego lewactwa i platpyćców to wołają o pomstę. Chyba nikt w innych państwach oprócz tych pachołków z pseudoopozycji tak nie pluje na swój kraj. Powinni mieć zakaz wjazdu do Polski po tych szopkach, które tam pokazują.

        • Pędzel to masz między racicami platfusie. Tuskolandia i zielona wyspa bis ci się marzy? Chyba z pampersem na qprze biegałeś jak ryży ze swoją świtą likwidowali co się da w kraju. Wtedy to był raj dla krętaczy i złodzieji. Więc przestań pierdy sadzić, bo smród czuć na forum.

Skomentuj