To będzie weekend pełen świątecznych wrażeń. Jarmarki w Dębowej i Koźlu

0

Boże Narodzenie za pasem, w większości domów niebawem rozpoczną się przygotowania do najpiękniejszego czasu w roku. W przedświątecznej gorączce warto na chwilę się zatrzymać i wybrać na jeden z jarmarków, które w weekend odbędą się w naszych okolicach.

Atmosfera nadchodzących świąt będzie w ten weekend królowała na kozielskim Rynku. To tam odbędzie się drugi jarmark organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Pierwsza edycja imprezy zorganizowana na Placu Wolności cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy tłumnie zjawili się w Śródmieściu.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów ponownie znajdą się stoiska rękodzielnicze, malowanie Jarmark 2015pierników, zdobienie choinek przez dzieci, degustacja świątecznych przysmaków, czy wreszcie żywa stajenka, którą upodobali sobie zwłaszcza najmłodsi odwiedzający jarmark.

Imprezie towarzyszyć będą też występy artystyczne. W sobotę przed publicznością zaprezentują się chóry: Cantabile i Sokoły, młodzi artyści ze Studia Piosenki przy MOK oraz Zespół Pieśni i Tańca Komorno. Zwieńczeniem dnia będzie „Kozielska Biesiada”. Dzień później na Rynku wystąpi chór Echo Kresów, Dominik Rossa oraz ponownie ZPiT Komorno. W planie jest też lekcja śpiewania kolęd z Michałem Kacperczykiem, a o godzinie 18 w kościele pw. NMP Panny w Koźlu odbędzie się koncert Spirituals Singers Band.

debowaKlimat zbliżających się świąt będzie można poczuć też w Dębowej. Tam w sobotę o godzinie 13 rozpocznie się jarmark świąteczny. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się pokazy rzemiosł, wspólne ubieranie drzewka bożonarodzeniowego, czy zdobienie pierników. Na miejscu będzie można również dobrze zjeść oraz…podyktować ulubiony przepis świąteczny skrybie. Najmłodszych ucieszy obecność Świętego Mikołaja, który rozda prezenty. O godzinie 16 obędzie się koncert zespołu John Kentucky Band.

Skomentuj