To będzie największa miejska inwestycja kolejnych lat. Magistrat szuka firmy, która zaprojektuje łącznik

7

Budowa wyczekiwanej od lat obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla coraz bliżej. Inwestycję wartą 220 mln zł na swoje barki wzięło państwo. Stworzenie drogi, która połączy ją z Blachownią, to już jednak zadanie miasta. Na jego realizację trzeba kolejnych dziesiątek milionów złotych.

Obecnie trwa już drugi przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy łącznika obwodnicy północnej z drogą krajową nr 40 na wysokości Blachowni. Połączenie ma umożliwić bezpośredni dostęp do obwodnicy znajdującym się w tej części miasta licznym zakładom przemysłowym i innym firmom. Pierwsze postępowanie zakończyło się bez wyboru wykonawcy.

– Unieważniliśmy przetarg, ponieważ wpłynęła tylko jedna oferta i dość droga. Liczymy na większą liczbę oferentów w kolejnym postępowaniu i mniejsze koszty – mówi wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

Stworzenie samej dokumentacji pochłonie około 1,5 miliona złotych. Budowa łącznika to już sumy idące w dziesiątki milionów. Miasto będzie szukać funduszy zewnętrznych, które pozwolą sfinansować inwestycję. Budowa obwodnicy północnej może ruszyć już pod koniec tego roku.

7 KOMENTARZE

  1. A dlaczego KK24 nie pisze o tym ze KK Terminale pozwalo do sadu Opolskiego senatora? My czytelnicy chcemy wiedziedziec co w sprawie portu sie zmienilo !!

  2. A może warto by tak było trochę po oszczędzać na istotne dla życia miasta inwestycje, zamiast wydawać na remonty po nazistowskich bunkrów, czy nikomu nie potrzebnych innych ruin?

Skomentuj