Tesco zmienia się w Netto. Otwarcie nowego marketu w Koźlu w ciągu kilku tygodni

4

Po tym, jak markety marki Tesco w Polsce przejął duński koncern Netto, ruszył ich rebranding. Wśród sklepów, które będą działały pod nowym szyldem, jest również obiekt przy ulicy Głubczyckiej w Kędzierzynie-Koźlu.

O wyjściu z polskiego rynku popularnej brytyjskiej marki Tesco mówiło się od 2019 roku. W ubiegłym roku sieć nawiązała porozumienie z duńskim właścicielem koncernu Netto, na mocy którego ponad 300 sklepów zmieniło właściciela. Transakcja przedłużyła się ze względu na konieczność uzyskania zgody przez Sailling Group A/S – właściciela sieci Netto.

To nastąpiło w końcu kilka miesięcy temu, a nowy właściciel wyznaczył, które sklepy zostaną poddane rebrandingowi, a które całkowicie zakończą działalność. Wśród tych pierwszych znalazł się market przy ulicy Głubczyckiej w Kędzierzynie-Koźlu. Sklep został zamknięty pod koniec czerwca. Obecnie trwają prace nad jego przebudową. Kiedy zostanie on ponownie otwarty?

W odpowiedzi na nasze zapytanie sieć wskazuje, że ponowne otwarcie sklepu ma nastąpić jesienią. Kilka tygodni temu jako realny termin otwarcia wskazywano 23 września, ale na tym etapie nowy właściciel marketu nie chce zdradzać konkretnej daty.

4 KOMENTARZE

  1. Jestem ciekaw asortymentu w tym nowym Netto, bo Tesco zaspokajało potrzeby wielu ludzi w tym też i moje, prawie w 80%. To był jeden z lepszych dużych marketów w naszym mieście, zawsze po Lidlu i Aldi, jechaliśmy jeszcze do Tesco na uzupełniające zakupy. Jedyne zastrzeżenie jak mieliśmy z żoną do asortymentu, to kiepski dział z mięsem i wędlinami. To była pieta achillesowa tego Tesco.

  2. Tesco było zawsze lepsze niż biedra,lidl czy aldi-dużo większy asortyment,poza tym było tam dużo miejsca.Oby Netto nie było podobne do tego z Ndm-u,bo tam jest wielka lipa.(ale to KK). Człowiek życzyłby aby nowe Netto było podobne do tych za granicą, z możliwością spożycia bardzo dobrej kawy i zjedzenia kanapki ,żeby też miało kilka stoisk dodatkowo z pieczywem oraz dobrej jakości wedlinką.To nadal będę stałym klientem.W Koźlu się coraz więcej dzieje(knajpki na rynku,Na szkwale,Rock Kitchen,bar sushi,trójkąt bermudzki-Biedronka,Lidl i Aldi)i jest gdzie usiąść,zrobić zakupy czy się pobawić w przeciwieństwie do KK gdzie nie ma nic w dobrej jakości oprócz Hot Baby(ewentualnie).

    • Święta prawda. Netto w Kędzierzynie to wielka beznadzieja. Byle jaki asortyment, żadnej różnorodności, jak coś dobrego się pojawi to jednorazowo. Stale zmieniająca się obsługa też o czymś świadczy. Dla mnie Netto to bylejakość.

Skomentuj