Tesco sprzedaje swój polski oddział. Kozielski sklep będzie włączony do znanej sieci dyskontów

7

Brytyjska sieć supermarketów Tesco poinformowała dziś rano o wyjściu z polskiego rynku. Jej 301 sklepów na polskim rynku przejmie Sailling Group A/S, właściciel sieci Netto.

O problemach brytyjskiego giganta handlowego w Polsce mówiło się od dłuższego czasu. W ubiegłym roku sklepy Tesco w naszym kraju zostały wystawione na sprzedaż, już wcześniej część z nich zmieniała właścicieli. Trwały poszukiwania kontrahenta, który przejmie wszystkie obiekty należące do Brytyjczyków, co pozwoliłoby im na zamknięcie działalności w Polsce.

To właśnie się udało. Tesco poinformowało w dzisiejszym komunikacie o porozumieniu z właścicielem sieci dyskontów Netto – Sailling Group A/S. Duńczycy łącznie przejmą aż 301 sklepów Tesco w Polsce, w tym supermarket przy ulicy Głubczyckiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Wartość transakcji wyniosła 819 milionów złotych. Nowy nabywca zamierza przekształcić sklepy w dyskonty sieci Netto 3.0 w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Szczegółowy harmonogram zmian ma być podany w najbliższej przyszłości.

7 KOMENTARZE

  1. No tak! Skończyła się era sprzedaży owoców i warzyw z chłodzonych regałów… Szkoda tej kultury sprzedaży żywności! I nie tylko żywności. Jak widzę ten „groch z kapustą”, zwłaszcza jeżeli chodzi o odzież i drobiazgi codziennego użytku nie tylko tam, ale i w sieci Lidla czy Biedronki, to tracę ochotę na kupowanie tam czegokolwiek innego, oprócz żywności. W Biedronce ostatnio trochę podwyższyli standard: chłodziarki z żywnością zostały zamknięte szklanymi drzwiami. Ale tylko dlatego, że mam je najbliżej, tam ją kupuję…

    W Netto byłam dwa razy. I stwierdziłam, że „moja noga już tam nigdy nie postanie”!

    Szkoda mi tego TESCO!

    • Morawiecki i spółka taki obiecali, a jak Mateusz coś powie to już powie, ziścić się ziści. To będzie idealny sklep dla Januszy i Grażynek z bombelkami

Skomentuj