Tesco może zniknąć z Koźla. Sieć sklepów w Polsce została wystawiona na sprzedaż

5

Jak donosi branżowy portal wiadomoscihandlowe.pl ,właściciel sieci Tesco zamierza wycofać się z polskiego rynku i szuka nabywcy dla około 350 supermarketów i hipermarketów w Polsce. W tym gronie znajduje się hipermarket kompaktowy przy ulicy Głubczyckiej w Kędzierzynie-Koźlu.

Decyzja o wycofaniu się Tesco z Polski ma być podyktowana coraz gorszymi wynikami uzyskiwanymi przez brytyjską sieć na naszym rynku. Według podanych przez portal wiadomoscihandlowe.pl, przewidywana sprzedaż sieci w całym 2019 roku wyniesie 8 miliardów złotych. Rok wcześniej wartość ta była o ponad 1,5 miliarda złotych wyższa.

Pomimo prób zapobiegania niekorzystnym trendom na rynku, spółce nie udało się wyhamować strat notowanych w ostatnich latach. Tylko w 2018 roku straty Tesco sięgnęły 230 milionów złotych. Problemy sieci mają być spowodowane m.in. zmianami przyzwyczajeń konsumentów, którzy coraz chętniej wybierają dyskonty kosztem hipermarketów oraz zakazem handlu w niedzielę.

Brytyjska sieć działa na polskim rynku od lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie Tesco w naszym kraju ma blisko 350 super- i hipermarketów. Jednym z nich jest obiekt przy ulicy Głubczyckiej w Koźlu, oddany do użytku ponad 8 lat temu, w którym zatrudnionych jest około 50 osób.

Dziennikarze portalu podają, że transakcja sprzedaży sieci może zostać zrealizowana już w lutym 2020 roku. Zainteresowanie wyrażają zarówno fundusze inwestycyjne, jak i konkurencyjne sieci handlowe. Sieć ma skłaniać się ku sprzedaży swoich sklepów innym sieciom, co pozwoliłoby jej uniknąć kosztownych zwolnień grupowych.

5 KOMENTARZE

  1. Szkoda!! To jedyny market sprzedający owoce i warzywa z chłodzonych półek. Może o tej porze roku nie ma to wielkiego znaczenia, ale w letnie upały lubię robić w nim (Gliwice) zakupy. W Gliwicach, ten na ul. Łabędzkiej został już zamknięty. Ale kozielskie ma od tego czasu sporo lepsze zaopatrzenie…

Skomentuj