Teren wokół PSP nr 16 w Sławięcicach zupełnie się zmienił. Miasto wybudowało nowy kompleks sportowy

9

Kiedy już uczniowie wrócą do sławięcickiej szkoły, WF może się stać jednym z ich ulubionych przedmiotów. W takich warunkach aż chce się ćwiczyć! Nowe boiska i bieżnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 16 wręcz zachęcają do ustanawiania wszelkich rekordów – strzeleckich i lekkoatletycznych, a ich nawierzchnie są bardzo bezpieczne dla młodych sportowców.

Odeszła w przeszłość stara asfaltowa płyta, która długie lata służyła tamtejszym uczniom i na której przytarto niejedno kolano i udo. Zastąpił ją wielofunkcyjny obiekt z przyjazną i bardzo sprężynującą nawierzchnią, przeznaczoną m.in. do gry w piłkę nożną, koszykówkę czy siatkówkę. Obok pojawiły się również czterotorowa bieżnia i rozbieg do skoku w dal. Wszystko przygotowane tak, żeby stawy i kolana uczniów były jak najbardziej odciążone i nienarażone na kontuzje. Kiedy już pandemia zelży, w szkolnej tabeli rekordów wkrótce trzeba będzie chyba wprowadzać nowe wyniki…

To nie koniec pozytywnych zmian w przyszkolnym otoczeniu. Powstał tam też teren rekreacyjny z siłownią plenerową, drabinkami, torem sprawnościowym, małpim gajem czy stolikami do gry w szachy i chińczyka. Będzie się tu można wyszaleć na przerwach, a nawet całymi rodzinami po lekcjach, bo miejsce wręcz zachęca do wspólnych spacerów i rywalizacji sportowej czy umysłowej.

Całości dopełniają nowe chodniki, oświetlenie, ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Ewentualnych wandali „przestrzegamy” przed monitoringiem, który może uwiecznić ich „wyczyny” i doprowadzić do ukarania.

Przebudowa strefy sportowej przy PSP nr 16 kosztowała 1,4 mln złotych.

9 KOMENTARZE

  1. Budowa tych obiektów to 1,4 mln, a jak ktoś jeszcze pamięta, rondo koło stadionu, pierwsze w naszym mieście 2 mln, i z 10 lat temu.

  2. ORLIKOW CI U NAS DOSTATEK, MLODZIEZ MA GDZIE SIE PODZIAC , PRZEWAZNIE SIEDZAC NA LAWECZKACH , TAM CZYTAJA LEKTORY I UCZA SIE DO MATURY!!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj