Teraz tu będziemy robić zakupy. Targowisko w Kędzierzynie-Koźlu zmieniło się nie do poznania

6

Już 15 lipca przetestujemy wyremontowane i przebudowane targowisko miejskie przy ul. Damrota. Warunki do handlowania zmieniły się diametralnie – i dla kupców, i dla mieszkańców. Wystarczy przypomnieć sobie, w jakich warunkach kupowaliśmy tam ledwie rok temu.

Targowisko przy ulicy Damrota jest kolejnym miejscem handlu, które zmieniło swoje oblicze. W poprzednich latach gmina wybudowała halę „Manhatan” i pawilony w Koźlu. Teraz odpowiednie warunki stworzono także na śródmiejskim placu. W trakcie modernizacji kupcy prowadzili swoją działalność w sąsiedztwie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. W niedługim czasie wrócą tam, gdzie ich obecność kojarzy większość klientów z Kędzierzyna-Koźla i sąsiednich miejscowości.

Targowisko przeszło gruntowną modernizację. Aktualnie powierzchnia handlowa daje możliwość ekspozycji towarów pod dwiema estetycznymi, zadaszonymi wiatami, gdzie znajduje się blisko 70 stanowisk. Zdecydowana większość punktów ma dostęp do gniazd elektrycznych. Na miejscu powstało także 10 zamykanych boksów handlowych. Każdy z nich jest ogrzewany, ma dostęp do bieżącej wody oraz możliwość zamontowania umywalki.

Wiadomo, że na targowisku nie zabraknie ekologicznej żywności. Część powierzchni handlowej zostanie przeznaczona dla rolników pod sprzedaż produktów rolno-spożywczych ich własnej produkcji. To nie wszystko, bo plac targowy posiada również miejsca niezabudowane z przeznaczeniem do handlu okazjonalnego. Kompleks handlowy posiada także budynek administracyjno-socjalny. Przewidziano w nim pokój socjalny dla handlujących i gospodarza obiektu oraz toalety dla odwiedzających targowisko. Chwilę wytchnienia podczas zakupów znajdziemy na jednej z ławek ustawionych na placu.

Przebudowa targowiska to kolejna miejska inwestycja z unijnym dofinansowaniem. Całkowity remont pochłonął blisko 2,8 miliona złotych, z czego prawie milion to dotacja z Brukseli, przyznana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

6 KOMENTARZE

  1. ”z czego prawie milion to dotacja z Brukseli, przyznana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich”

    Wychodzi na to , iż Kędzierzyn-Koźle to wioska :)

  2. Podobno kupcy nie chcą tam wracać :), ale będzie kolejny sukces mogli tam jakiś blok wybudować, a targowisko zostawić tam gdzie jest

Skomentuj