Teraz jest naprawdę ciepło. Największa szkoła w mieście przeszła termomodernizację

1

Ciepło, ekonomicznie, przytulnie i kolorowo. Tak właśnie jest w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 na osiedlu Piastów po termomodernizacji budynku. Uczniowie już nie marzną, a placówka nie płaci już tak wysokich rachunków. Inwestycja pochłonęła ponad 4 miliony złotych.

Remont placówki rozpoczął się rok temu we wrześniu, a już dziś uczniowie cieszą się bardziej komfortowymi warunkami. Prace remontowe rozpoczęły się od wymiany wszystkich dachów, wymieniono wszystkie elementy instalacji grzewczej, lampy, zrobiono ocieplenie budynku i kolorową elewację. W czwartek oficjalnie je zakończono. Z tej okazji w szkole odbyła się uroczystość z udziałem prezydent miasta Sabiny Nowosielskiej, wiceprezydenta Wojciecha Jagiełło, Bożeny Jankowskiej, kierownik wydziału oświaty i wychowania urzędu miasta oraz dyrekcji i grona pedagogicznego szkoły.

To wszystko, co widać na zewnątrz, to tylko część ciężkich prac, których nie dostrzegamy gołym okiem. Bardzo się cieszę i cieszą się również nasi uczniowie, że teraz mamy tak komfortowo. Nareszcie jest naprawdę ciepło. Już wiosną odczuliśmy efekty termomodernizacji, nie było tak upalnie. Organizacyjnie było to trudne przedsięwzięcie, bo stopniowo wyłączaliśmy poszczególne pawilony szkoły. Jeszcze do końca sierpnia mieliśmy u siebie podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek”. Na szczęście wszystko się udało – mówi Bożena Łotecka, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19.

W szkole pojawił się również gabinet szkolnego dentysty. Pomieszczenie nowoczesne i kolorowe, co zachęca dzieci do odwiedzin.

Gmina ma obowiązek raz na kwartał skontrolować stan uzębienia naszych dzieci. Tak więc w Publicznej Szkole Podstawowej nr 19 udało się zrealizować punkt, z którego mogą skorzystać wszystkie dzieci z miasta – mówi Bożena Jankowska, kierownik wydziału oświaty i wychowania urzędu miasta.

W budynku szkoły powstał również specjalny pokój, który ma służyć uczniom do wyciszenia się i złapania równowagi w ferworze szkolnych obowiązków.  Do dyspozycji uczniów jest również rzutnik do gier planszowych.

1 KOMENTARZ

Skomentuj