Ten most ma dziury na wylot! Codziennie przejeżdża przez niego mnóstwo ludzi

7

Most na ulicy Szkolnej w Blachowni, tuż przed wjazdem na teren zakładów, pozostawia wiele do życzenia. Zardzewiałe barierki, uszkodzone obrzeża i całkiem spore ubytki w nawierzchni jezdni. Jak się okazuje, wskazanie właściciela mostu nie jest sprawą łatwą. Zanim to nastąpi, niezbędnym remontem zajmie się firma JPM Holding S.A.

Most na ulicy Szkolnej na osiedlu Blachownia bez wątpienia wymaga remontu, ubytki w jezdni są tak znaczne, że można przez nie zobaczyć wodę w Kanale Gliwickim. O sprawie poinformowali nas zaniepokojeni jego stanem czytelnicy.

– Przejeżdżam przez niego codziennie rowerem, ścieżką dla pieszych, bo gdybym próbował przejechać brzegiem jezdni zapewne koło zostało by w dziurze, są naprawdę spore. No i nigdy nie wiadomo, kiedy pojawią się kolejne. Stan mostu jest fatalny, ktoś powinien się nim zająć – mówi mieszkaniec miasta.

Poszukiwania właściciela mostu nie są sprawą prostą, bo jak się okazuje, stan prawny tego obiektu jest niejasny. Nie wiadomo, kto powinien za niego odpowiadać i na kim spocznie obowiązek regularnych przeglądów technicznych. Póki co mostem zajmie się firma JPM Holding S.A.

Z informacji uzyskanych w firmie wiemy, że ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, przeprowadzony zostanie tylko doraźny remont. Firma aktualnie jest na etapie poszukiwania informacji dotyczących obecnego właściciela obiektu. Wczoraj wystosowano pismo do właściciela działki o wskazanie, podparte dokumentacją, kto jest właścicielem mostu. Dyrekcja firmy po dokonanej wizji lokalnej obiektu zleciła uzupełnienie ubytków w nawierzchni w jak najszybszym terminie.

Podczas remontu nawierzchni przejazd mostem będzie niemożliwy. Być może uda się go przeprowadzić w weekend, aby zminimalizować utrudnienia.

7 KOMENTARZE

  1. Ten most to jest wiekowy i ma prawo być zardzewiały i dziurawy ze względu na intensywną eksploatację przez wiele,wiele lat. Remont jest mu potrzebny!A co powie Starostwo lub Urzad Miasta na szczelinę i dziurę(jeszcze małą)przy łączeniu chodnika z mostem na ul.Grunwaldzkiej na NOWEJ drodze wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową!Mam nadzieję że w ramach gwarancji zostanie ta usterka(póki jest jeszcze małą dziurą)usunięta.

  2. Przyjaźni w remoncie, Gliwicka na Korzonku zamknięta, PKP na trasie K-Koźle – Gliwice ma komunikację zastępczą autobusami. Teraz zamknijcie ten most i dojazd do zakładu tylko barką (ale portu nie ma) albo motolotnią? śmigłowcem? (lądowiska nie ma i obowiązuje zakaz lotów nad terenem przemysłowym) BRAWO Tylko u nas taki cyrk :D :D :D

  3. To miasto na wlasna prosbe izoluje sie coraz bardziej od swiata. Kto i w jakim celu wyrazil zgode na rownoczesny remont/ zamkniecie WSZYSTKICH dróg dojazdowych do miasta?

Skomentuj