„Ten medal jest dla mnie najcenniejszy” – Maciej Matyjasek z wizytą u władz Kędzierzyna-Koźla

1

– Z ponad setki medali, które do tej pory zdobyłem, ten jest dla mnie najcenniejszy – przyznaje z uśmiechem Maciej Matyjasek. 17-latek z Kędzierzyna-Koźla wraz z kolegami z reprezentacji Polski juniorów wywalczył trzecie miejsce na mistrzostwach Europy w ratownictwie wodnym. O swoim największym sportowym sukcesie opowiedział prezydent Sabinie Nowosielskiej.

Wychowanek MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle otrzymał powołanie do kadry narodowej juniorów i wziął udział we wrześniowych mistrzostwach Europy rozgrywanych we włoskim Riccione. Podczas imprezy podopieczny trenerów Jędrzeja Janyka i Bogdana Stańczyka popłynął w aż czterech finałach. Brązowy medal zdobył w konkurencji 4 x 25 metrów z holowaniem manekina. – Ja i wszyscy mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla jesteśmy niezwykle dumni z tego, że mamy tak utalentowanych sportowców. Trzymam kciuki za kolejne udane występy – podsumowała prezydent Sabina Nowosielska.

Zdobyte medale i powołanie do reprezentacji to efekt tytanicznej pracy. Maciej Matyjasek obecnie trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, a ponadto nadal uczestniczy w zajęciach MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle. W basenie spędza około 30 godzin tygodniowo, pokonując w tym czasie dystans około 80 kilometrów.

Zdolnego 17-latka będziemy mogli zobaczyć w akcji już w listopadzie – wtedy w Kędzierzynie-Koźlu odbędą się mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym.

Wyjazd Macieja Matyjaska na mistrzostwa Europy pomogła sfinansować gmina Kędzierzyn-Koźle, która wspiera działalność klubu MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj