Telefon z obcego numeru – czy odbierać?

0

Połączenie przychodzące od nieznajomego numeru może być traktowane jako potencjalnie niebezpieczne. Wiele osób nie odbiera takich telefonów, gdyż obawia się, że jest to próba oszustwa lub namawianie do zakupu różnych towarów i usług. Jednak istnieją sposoby na sprawdzenie, kto kryje się za nieznanym numerem. Zobacz, jak się tego dowiedzieć!

W ostatnim czasie często słyszy się o różnych próbach oszustw telefonicznych. Jednak nieznajomy numer może też należeć np. do różnych instytucji, czy usługodawców. Czasami taki telefon wykonywany jest w ważnej sprawie, kiedy niezbędny jest szybki kontakt. Warto wiec wiedzieć, czy przychodzące połączenie jest bezpieczne. Na szczęście numer można znaleźć w sieci – sprawdzaj, kto do Ciebie dzwoni i opinię na temat firm na Infonumer.pl. W serwisie znajdziesz nie tylko bazę danych kontaktowych firm, ale także opinie o różnych numerach, które uznawane są za uciążliwe, czy niebezpieczne. Jak znaleźć takie informacje?

Jak szukać telefonów do firm?

Aby znaleźć fachowca, czy firmę realizującą konkretne usługi warto użyć serwisu oferującego takie ogłoszenia. Wpisując w znajdującą się na stronie wyszukiwarkę odpowiednie hasło, np. dorabianie kluczy Kędzierzyn-Koźle otrzymasz listę usługodawców wraz z danymi kontaktowymi. Możesz też  poprosić o ofertę bezpośrednio przez stronę. To wygodny sposób na porównanie cen.

Chcesz wiedzieć, kto do Ciebie dzwonił? Sprawdzaj nieznane numery na Infonumer.pl!

Sprawdź dodane przez innych użytkowników opinie o numerze

Warto dowiedzieć się, co na temat danego numeru napisali inni. W serwisie znajdziesz wiele komentarzy opisujących kto i w jakiej sprawie dzwonił z danego numeru telefonu. W ten sposób możesz łatwo sprawdzić, czy numer był zgłaszany jako spam, nękanie czy próba oszustwa. Często okazuje się też, że za powtarzającymi się połączeniami stoi np. operator sieci czy bank.

Zainstaluj aplikację rozpoznającą numery

Dostępne są też aplikacje na telefon, które pozwalają rozpoznać, czy dany numer był zgłaszany jako uciążliwy. Dzięki nim możesz dowiedzieć się o tym przed odebraniem telefonu z nieznajomego numeru. Takie rozwiązanie pozwala też na bieżąco blokować niechciane połączenia z obcych numerów.

Uważaj na popularne oszustwa

W ostatnim czasie próby oszustw przez telefon stały się trudniejsze do natychmiastowego wykrycia i o wiele bardziej podstępne. Oszuści dysponują technologią, która pozwala wykraść różne dane z telefonu, czy  dokonać włamania na konto bankowe. Dlatego warto wykazać się dużą ostrożnością. Należy też podejrzliwie podchodzić do numerów zagranicznych. Krótkie połączenia z egzotycznych krajów, na które nieświadomie oddzwonisz, mogą się wiązać z dużymi kosztami.

Nie podawaj swoich danych przez telefon

Jedną z podstawowych zasad ostrożności jest niepodawanie przez telefon różnych wrażliwych danych. Dotyczy to głównie numerów kart kredytowych, czy danych logowania do banku. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące numeru, lepiej dowiedz się najpierw, do kogo należy i czy jest bezpieczny.

– Artykuł sponsorowany

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj