Tej zdrady Polacy nie zapomną. Obchody 82. rocznicy napadu Związku Radzieckiego na Polskę

25

17 września 1939 roku około godziny czwartej nad ranem Związek Sowiecki zbrojnie zaatakował Polskę. W ten sposób Stalin wywiązał się z paktu Ribbentrop-Mołotow, który zakładał likwidację naszego państwa. Ten bolesny dzień w historii Polski uczczono dziś przy kościele pod wezwaniem Ducha Św. i NMP Kościoła.

Uroczystości w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęły się od mszy świętej, którą odprawiono w kościele parafialnym na osiedlu Piastów. Następnie przedstawiciele środowisk kombatanckich, władz miasta i powiatu, Nadleśnictwa Kędzierzyn, policjanci, harcerze, żołnierze z Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz młodzież z kędzierzyńsko-kozielskich szkół spotkali się na placu przed kościołem, gdzie znajduje się pomnik poświęcony pamięci żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego oraz zesłanym na Sybir. Na miejscu odśpiewano hymn państwowy, jak również hymn Sybiraków i złożono kwiaty.

– Musimy pamiętać o tej ważnej dacie w historii Polski, kiedy to Sowieci wkroczyli na terytorium II Rzeczypospolitej i zdradziecko zaatakowali. Nie możemy zapomnieć o tamtych dniach. Dlatego przypominamy młodemu pokoleniu o tych trudnych wydarzeniach, których konsekwencją był czwarty rozbiór Polski i tragedia setek tysięcy Polaków wywiezionych na Sybir lub zamordowanych w Katyniu – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Organizatorem obchodów było Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

 

25 KOMENTARZE

 1. „Uroczystości w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęły się od mszy świętej” – a to ten Bóg miał wtedy jakiś urlop, że stało się to bez Jego zgody ?

  • Nie musi, bo jako Dyrektor Szkoły ma nienormowany czas pracy. Dodatkowo, przypominam Państwu, że jest Ona członkiem Zarządu Powiatu i pewnie w takim charakterze brała udział w tej uroczystości.

   • Ciekawe jak to jest – mówią, że pani o której pisze @Alina ma zasłużoną emeryturkę i jednocześnie jest dyrektorem mieście z odpowiednią pensją no i z niezłą dietką członka zarządu powiatu. Zobaczymy, czy ustawa wczoraj uchwalona przez Sejm wyreguluje pewne sytuacje w samorządach.

   • Większość z nich to na przemian dyrektorzy, kierownicy jednostek w powiecie i za razem radni w mieście / przewodniczący . I odwrotnie dyrektorzy, kierownicy jednostek w mieście i za razem radni w powiecie. Jednym słowem kolesie i jeden wielki przekręt bo ręka rękę myje dla tego to miasto wielkiej nie możliwości.

    • Dziadowstwo???? Jeszcze lepiej, mamy do czynienia z przykładem miejsko-powiatowej kliki. Zobaczcie kto z radnych miejsko-gminnych jest w radach nadzorczych spółek gminnych, pełni funkcje dyrektorskie i kto z radnych jest zatrudniony na lepiej płatnych stołkach i czyim staraniem siedza na tych stołkach np. w azotach, czy też urzędach, placówkach gminnych, powiatowych.

  • Zdaje się, że „Strzelnica” z ” nevadą” także powinni być w pracy. Natomiast starsza pani asystent pracująca społecznie jest zawsze na stanowisku mimo swojego wieku, Młodzi powinni brać przykład

 2. Uwaga do tytułu artykułu.
  Zdradzić może przyjaciel, ktoś z rodziny, osoba zaufana. Polska nie miała przyjaciela na wschodzie. To był wróg i tego należało się spodziewać.

 3. Ale o co chodzi Rychu !? 😕 Przecież Twoi ziomale w tych samych dniach świętują zwycięstwa.

  A tak w ogóle, z jakiej racji wtrącasz się w sprawy Polaków? Co Cię to obchodzi?🤔

  Może masz jakiś rozkazy w tej sprawie? Czy sam z siebie wydalasz takie mundrości?😎

 4. Tu piszą że ruskie napadły na Polskę a tam na cmentarzu tych rusów którzy zdradziecko zaatakowali przy Al.J.P dbają o mogiły to o co chodzi

Skomentuj