Tegoroczne inwestycje w Kędzierzynie-Koźlu dużo skromniejsze, ale i tak sporo będzie się działo

31

„Wodne oKKo” czy hospicjum to duże, ale już zakończone miejskie inwestycje. W tym roku budżet Kędzierzyna-Koźla w porównaniu do lat poprzednich wygląda dużo skromniej. To nie oznacza jednak zastoju.

W najbliższych miesiącach miasto przeznaczy na wydatki majątkowe – są to głownie remonty i budowy – ponad 32 mln zł. Dla porównania – wykonanie budżetu inwestycyjnego w zeszłym roku sięgnęło 78 mln zł.

– Niestety, podwyżki dla nauczycieli, wzrost płacy minimalnej, spowodowały, że znacznie mniej przeznaczymy na inwestycje w tym roku – tłumaczy wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

Najwięcej pieniędzy miasto wyda w tym roku na infrastrukturę drogową. Remontowane będą ulice praktycznie na każdym osiedlu, m.in Mościckiego, Herberta, Krzywa, Nadrzeczna, Radosna, Tuwima, Żabieniecka, Aroniowa, Dworcowa, Kościelna czy Zaścianek. Miasto chce także przygotować projekty remontów ulic Gajdzika, Nektarowej, Słowackiego, Wałowej, będą także kontynuowane remonty ulic wokół zrewitalizowanego kozielskiego rynku. Nadal będzie rozwijania sieć ścieżek rowerowych – powstać ma m.in połączenie pomiędzy rondem Milenijnym a wałem, ścieżka wzdłuż ulicy Wyspiańskiego czy pomiędzy Blachownią a Sławięcicami.

Największą inwestycją drogową realizowaną przez gminę Kędzierzyn-Koźle w kolejnych latach będzie budowa łącznika pomiędzy ulicą Przyjaźni a nową obwodnicą. Obecnie realizowane są prace projektowe.

W tym roku miasto zainwestuje także w bioróżnorodność. Realizowany będzie duży projekt w kozielskim parku. Teren zielony powstanie natomiast w miejscu byłego lodowiska przed „Wodnym oKKiem”. W Śródmieściu będzie też tworzony system „zielonych podwórek” i nowych alejek łączących istniejące parki i skwery.

31 KOMENTARZE

  1. A ja się pytam kto wymyślił zakaz zatrzymywania się na pl. Wolności po jednej ze stron jednokierunkowych ulic??? Czy na prawdę ten ktoś uważa, ze tam jest za dużo miejsc parkingowych i takie parkowanie komuś utrudnia ruch???

    • Z innych polskich miast też wypływają. Nie tylko z KK, kiciusiu. To pewnie efekt powstania z kolan. Po prostu lepiej im się teraz poruszać.

      • W innych miastach, miasteczek i wsi Unii Europejskiej jest tak samo. Zatem to nie jest zgodne z twoim stwierdzeniem „To pewnie efekt powstania z kolan.”

  2. To super że cos sie robi -a ja mam pytanie -czy myśli się o scieżce rowerowej wzdłóż rzeki Kłodnicy od Sławięcic do Kożla -wspaniały teren do spacerów na rower itd .

  3. No i wszystko jasne!nie ma portu, nie ma potrzeby wyremontowania do końca Kłodnickiej,a szkoda bo to najszybszy skrót do Opola a ważniejsza jest parkingowa królowej Jadwigi

Skomentuj