Tego lata w naszym powiecie nikt nie utonął. Ratownicy WOPR zakończyli sezon

1

Choć tegoroczne lato nie należało do najbardziej upalnych, a ze względu na epidemię wielu z nas unikało skupisk ludzkich, nad akwenami nie brakowało plażowiczów. Na szczęście w ostatnich miesiącach na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego nie odnotowano żadnego przypadku utonięcia.

6 września ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kędzierzynie-Koźlu zakończyli pracę na kąpieliskach.

– Kilkudziesięciu ratowników i ratowniczek przez trzy miesiące czuwało by wszyscy wypoczywający nad naszymi wodami czuli się bezpiecznie. Zadanie wykonali wzorowo, nikt nie utonął na kąpieliskach strzeżonych ani innych obszarach wodnych – przekazał WOPR.

Efekty przynosi edukacja dotycząca bezpiecznego wypoczynku nad wodą, nauka pływania, szkolenia dla ratowników oraz sama ich obecność nad akwenami – także tymi dzikimi. Ten sezon plażowy był jednak wyjątkowy także ze względu na panującą epidemię.

– Ten okres letni był trudny jeszcze ze względu na panującą epidemię korona wirusa. Wymogi sanitarne i epidemiologiczne sprawiały iż ratownicy oprócz pilnowania kąpiących się , musieli w większym stopniu dbać o swoje zdrowie – wyjaśnia WOPR.

Ratownicy już rozpoczęli przygotowania do następnego sezonu, konserwując i zabezpieczając sprzęt.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj