Tego dnia nie liczą się kalorie! Kolejki pod cukierniami w naszym mieście

6

Tłusty czwartek w Kędzierzynie-Koźlu to przede wszystkim kolejki pod cukierniami. Jak widać, mieszkańcy miasta wciąż wybierają swoje ulubione pączki z dobrze znanej im cukierni. Byli gotowi stać po nie w kolejce nawet godzinę przed otwarciem. 

Dla jednych dzień radosny, a dla tych, co na diecie, pełen rozterek. Jednak bez wątpienia w tłusty czwartek z przymrużeniem oka traktujemy kalorie. Mimo że niemal każdy sklep w naszym mieście oferuje pączki, to jednak nasi mieszkańcy wybierają te z ulubionych cukierni. Kolejki ustawiały się już 1,5 godziny przed ich otwarciem.

Jak tłusty czwartek to tłusty, nie wyobrażam sobie tego dnia bez pączka. Wzięłam 30 sztuk, wydaje się dużo, no ale moja rodzina zjada je bardzo szybko. Raz w roku mogę sobie pozwolić na takie szaleństwo – śmieje się klientka cukierni, która już od godziny czeka w kolejce.

Dla osób których dopadnie poczucie winy po zjedzeniu tych dość kalorycznych rarytasów informujemy, co zrobić, aby spalić jednego pączka. Tak więc jeden pączek z marmoladą to 300 kalorii, aby to spalić mamy wiele opcji wśród nich:12 minut wchodzenia po schodach, 30 minut jeżdżenia na łyżwach, 50 minut odkurzania, 60 minut seksu, 75 minut szybkiego spaceru, 120 minut namiętnego całowania, 180 minut zmywania, 300 minut za kierownicą, 600 minut oglądania telewizji bez przekąsek.

Jak widać opcji jest wiele, wiec nic tylko świętować tłusty czwartek. Smacznego!

6 KOMENTARZE

  1. Dlaczego zdjęcia tylko z jednej cukierni ?? Opłacone ??
    Ja tam tych tłustych pączków nienawidzę ale każdy lubi co innego , nie bądźmy stronniczy.

  2. „Jednak bez wątpienia w tłusty czwartek z przymrożeniem oka traktujemy kalorie” – pani Alinie nieźle to oko przymroziło… Czyżby rozglądała się za kandydatem do seksu, zamiast przed publikacją zerknąć w tekst?

Skomentuj