Te dziewczyny walczą o ochronę środowiska. „Ekologia łączy pokolenia” projekt społeczny IILO

3

Nie chcą bezczynnie patrzeć na to, co dzieje się z naszym środowiskiem. Wierzą, że drobne nawyki  wypracowane w każdym z nas są w stanie zmienić wiele. „Ekologia łączy pokolenia” to projekt społeczny licealistek z Kędzierzyna-Koźla, który ma na celu poszerzenie świadomości ekologicznej.

Uczennice 3 klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu realizują projekt pn. „Ekologia łączy pokolenia” w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”, programu „Mniej Plastiku”, którego partnerem jest Lidl Polska oraz programu „Energia w nauce”, w partnerstwie z Enea.

Jesteśmy tutaj, by uświadomić, jak ważny jest ten temat i pokazać, jakie działania można podjąć we własnym otoczeniu, by pomóc naszej planecie. „Ekologia łączy pokolenia” – nazwałyśmy tak projekt, ponieważ ma on trafiać do różnych grup wiekowych w bliskim nam otoczeniu takich jak przedszkole, szkoła podstawowa i liceum, aby razem dbać o ochronę środowiska – mówią Oliwia Golańska i Karolina Kulosa, licealistki.

Celem projektu jest szerzenie świadomości ekologicznej różnych grup wiekowych. Poprzez prezentację multimedialne i warsztaty edukacyjne chcemy pokazać, że każdy niezależnie od wieku, może przyczynić się do wspólnego dobra. Zależało nam na zaprezentowaniu prostych sposobów, które po wprowadzeniu do codziennego życia pozwolą na spowolnienie degradacji środowiska naturalnego i postępującego globalnego ocieplenia. To my jesteśmy przyszłością i razem możemy przyczynić się do zrobienia czegoś dobrego dla naszej planety – dodają licealistki.

W ramach projektu uczennice nawiązały współpracę ze Związkiem Międzygminnym „Czysty Region” i organizowały warsztaty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, Publicznym Przedszkolu nr 20, Publicznej Szkole Podstawowej nr 18 oraz w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas trwania warsztatów zostały poruszone m.in. tematy dotyczące: ekologii, recyklingu, przetwarzania odpadów tworzyw sztuczny oraz odnawialnych źródeł energii.

3 KOMENTARZE

    • Nie bój, nie bój. Oni tam (w tych smartfonach) właśnie wypatrzyli rurkę rzygającą pianą i smrodem do kanału kędzierzyńskiego.
      Jak widzisz więc, robota ich nie idzie na marne.

  1. W pierwszej kolejności proponuję wyłączenie ogrzewania w mieszkaniach tych licealistek, przyczynia się do mniejszej emisji, jak im d… zamarznie, będą myślały inaczej

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj