Targowisko, wzgórze zamkowe, hospicjum. Miasto kończy kilka dużych inwestycji

14
Muzeum na wzgórzu zamkowym jest prawie gotowe.

Tegoroczne wiosna i lato w Kędzierzynie-Koźlu upłyną pod znakiem szeregu otwarć finalizowanych właśnie inwestycji.

Od soboty 1 czerwca działa zewnętrzna część „Wodnego oKKa”. Nowy basen od samego początku cieszy się ogromną popularnością. Codziennie z wodnych atrakcji korzystają setki mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i nie tylko. Jak poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, tylko w ciągu trzech pierwszych dni na „Wodnym oKKu” pojawiło się prawie 1,7 tys. osób. Jednocześnie trwa budowa zadaszonej części kompleksu. Będzie gotowa jesienią. Później, już w ramach odrębnej inwestycji, miasto będzie jeszcze zagospodarowywać teren po byłym lodowisku, gdzie powstanie duży skwer.

Zakończyła się przebudowa alei Spokojnej (droga prowadząca do cmentarza Kuźniczka) oraz ulicy Kadetów. Trwają prace na ulicy Korfantego. Planowane zakończenie tej inwestycji to sierpień.

Miasto kompleksowo przebudowuje Rynek w Koźlu. Tu inwestycja także jest bardzo zaawansowana. Serce Starego Miasta w nowej odsłonie będziemy mogli podziwiać już w październiku.

Nieopodal trwa także duża inwestycja na wzgórzu zamkowym, gdzie powstaje nowa siedziba Muzeum Ziemi Kozielskiej. W nowoczesnych salach ekspozycyjnych znajdujących się w średniowiecznych podziemiach będzie można zobaczyć relikty dawnych budowli i wiele zabytków związanych z historią miasta, a wszystko pod szklaną piramidką nawiązującą do tej z Luwru. Wszystko gotowe ma być jeszcze w sierpniu.

Mieszkańców z pewnością ucieszy powrót targowiska na plac przy ulicy Damrota. Rozpadające się wiaty i budy to już przeszłość. Na nowoczesnym obiekcie zakupy powinniśmy zrobić także już na przełomie czerwca i lipca.

Kończy się budowa długo wyczekiwanego hospicjum przy ulicy Szymanowskiego w Kłodnicy. W lipcu nowy obiekt będzie już po odbiorach. Caritas, który zajmie się prowadzeniem placówki, przygotowuje wyposażenie.

14 KOMENTARZE

 1. Basen za mały, za mało atrakcyjny no i zdecydowanie za drogi w wykonaniu (chyba się wszyscy zgodzą).
  Targowisko na + mimo, że nie będę korzystał.
  Rynek to duży minus, kompletnie nic specjalnego, nic nie będzie przyciągać mieszkańców (prócz Cyganów). Take inwestycje są na długie lata, więc powinny być przemyślane i z dużą koncepcją.
  Hospicjum +
  Muzeum, słabo

 2. Malkontenci Kędzierzyńscy coś dla was, czekam na kolejne wpisy wiecznie nie zadowolonych mieszkanców naszego miasta.Do pracy rodacy!

 3. Druga kadencja p. Nowosielskiej i ani jednego nowego bloku, brak nowych inwestorow. To własnie powoduje ze młodziez opuszcza to miasto. Mamy miasto emerytow!!! Brak perspektyw w takim miescie.

  • jak to brak? a mgławicowi inwestorzy w parku przemysłowym, pono jacyś koreańczycy tam już, już inwestują. będzie pracy do licha i trochę, młodzież z naszej filii politechniki zostanie na miejscu i nie wyjedzie. miasto odmłodnieje nie tylko dzięki Ukraińcom.

 4. Na remontowanej ul.Korfantego przed pracami usunięto bardzo dużo zieleni. Obwódki z żywopłotów dookoła bloków, iglaki płożące wzdłuż drogi. Wszystko miało po kilkanaście lat. Teraz gdy remont jest na ukończeniu bardzo tej zieleni brakuje, wszędzie tylko kostki betonowe. I smutno to wygląda i w czasie upałów będzie się strasznie nagrzewać a my nie będziemy mieli czym oddychać. Mam nadzieję, że już po ukończeniu prac budowlanych nasadzenia zostaną wykonane

 5. Racibórz w cenie tego baseniku wybudował aquapark! Głogówek, Racibórz, Głubczyce, Zdzieszowice – to wszystko małe mieściny wkoło z basenami kilkukrotnie większymi od tego w Azotach.

 6. Bardzo proszę malkontentów płci obojga, niezwykle aktywnych na tym forum, aby zaangażowali się w pracę na rzecz Kędzierzyna-Koźla z taką energią, z jaką marudzą i narzekają. Zostańcie radnymi, miejskimi lub powiatowymi, kandydujcie na urząd prezydenta miasta, pokażcie, że można lepiej, szybciej i taniej. Wierzę, że dzięki wam, waszej wiedzy, doświadczeniu i wspaniałym pomysłom miasto rozrośnie się do 100 tysięcy mieszkańców, młodzież z dużych miast przeprowadzi się tutaj, a firmy będą się bić o tereny pod budowę swoich firm i zakładów. Dzięki Wam na każdym osiedlu powstaną wielopiętrowe baseny z podgrzewaną wodą, na kozielskim rynku wzniesione będą Sukiennice lepsze od krakowskich, a do kozielskiego portu zawiną transatlantyki, które dotrą tu Odrą pogłębioną do co najmniej 15 metrów na całej jej długości.

Skomentuj