Targowisko przy Damrota nareszcie zostanie wyremontowane. Miasto zdobyło dofinansowanie

2
Targowisko przy ulicy Damrota - stan obecny.

Targ przy ul. Damrota w Śródmieściu przejdzie gruntowną modernizację. Gminie udało się pozyskać na jego przebudowę unijne dofinansowanie w wysokości prawie miliona złotych. Podpisy pod umową złożyli dzisiaj w urzędzie marszałkowskim prezydent Sabina Nowosielska oraz wicemarszałek województwa Roman Kolek i członek zarządu Szymon Ogłaza. Wartość całego zadania sięga prawie 2,5 mln złotych.

Targowisko przy ulicy Damrota będzie kolejnym miejscem handlu, które zmieni swoje oblicze. W poprzednich latach gmina wybudowała halę „Manhatan” i pawilony w Koźlu. Na odnowionym śródmiejskim targu nie zabraknie stanowisk i wiat handlowych, budynku administracyjno-socjalnego, wymieniona zostanie również infrastruktura techniczna. Dwie trzecie miejsc (66 proc.) będzie przeznaczonych dla ogrodników i rolników sprzedających swoje produkty, pozostałe stoiska zajmą handlowcy z innych branż.

Prace budowlane powinny ruszyć w przyszłym roku. Dofinansowanie inwestycji pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Źródło: urząd miasta

2 KOMENTARZE

  1. Kurcze.
    Już nie wiem, czy to targowiski jest większe niż mnie się wydaje, czy kwota 2,5 mln za remont tego czegoś świadczy o słabej kondycji naszej świętej złotóweczki.

    • Pewnie kostka brukowa będzie z czarnego włoskiego marmuru, i na każdym stoisko zostanie zamontowane centralne ogrzewanie, jak również klimatyzacja … nawet jakby to było w rzeczywistości, to i tak kwota wydaje się być kosmiczna …

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj