Tańsze ciepło z miejskiej sieci w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe stawki od 1 stycznia

5

Ogrzewanie w Kędzierzynie-Koźlu będzie tańsze. Niższych rachunków mogą spodziewać się mieszkańcy, których lokale są ogrzewane ciepłem dostarczanym z lokalnych i osiedlowych kotłowni gazowych. Nowe stawki znalazły się w taryfie obowiązującej od 1 stycznia 2021 roku.

To efekt strategii, którą Miejski Zakład Energii Cieplnej realizuje od 2015 r. polegającej na negocjacji cen dostaw gazu na następny sezon grzewczy.

W 2021 r. opłaty za cenę ciepła w Koźlu spadły o około 4%, a o ponad 3% mniej zapłacą mieszkańcy Blachowni. Z kolei lokatorzy budynków przy ulicach: Bałtyckiej 1, Starej 7, Wieniawskiego 1, Judyma 4, Szkolnej 3 i Zielnej 9 otrzymają niższe rachunki za ciepło w porównaniu do zeszłego roku o około 11%.

Wszystkie budynki podłączone do miejskiej sieci są ogrzewane ekologicznie. Miejski Zakład Energetyki Cieplnej stale inwestuje w swoją infrastrukturę umożliwiając podłączanie się kolejnych odbiorców. Tylko w zeszłym roku spółka wybudowała i przebudowała ponad 6,5 km sieci na osiedlu Azoty, w Śródmieściu i na Pogorzelcu. MZEC skutecznie pozyskał unijne dofinansowanie na te zadania. W ten sposób do miejskiej sieci przyłączono 40 budynków. Kolejnych około 40 zostanie podłączonych w tym roku. Spółka cały czas przyjmuje wnioski od następnych zainteresowanych odbiorców. Przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej w ramach projektów unijnych jest bezpłatne. Warto podkreślić, że większa liczba mieszkań zaopatrywanych w ciepło z miejskiej sieci może mieć także przełożenie na możliwość wprowadzenia kolejnych obniżek. Ma ona również zdecydowany wpływ na poprawę jakości powietrza. Od nas wszystkich zależy to, czym oddychamy!

5 KOMENTARZE

 1. Redakcjo, smutny ten tekst. W Koźlu mamy rachunki o kilkadziesiąt złotych wyższe niż w Kędzierzynie, 4% to mniej niż niewiele. Podajcie, ile płaci się w poszczególnych dzielnicach za metr kw.
  Nowe stawki, a inf. oficjalnej brak.

 2. Pomimo że w samym Koźlu jest mnóstwo podłączonych budynków do centralnej sieci MZEC to obniżyli łaskawie tylko 4%. Blachownia ma tylko 3% a Bałtyckiej 1, Starej 7, Wieniawskiego 1, Judyma 4, Szkolnej 3 i Zielnej 9 aż 11% obniżki. Skoro jest jedna taryfa ceny gazu to skąd ta różnica obniżek ? Poza tym KK24 pisze że MZEC od 2015 roku starało się negocjować ceny gazu tyle że ceny jednostki grzewczej poszły wówczas w górę pomimo już tańszego gazu. Więc co to za brednie pojawiły się w artykule ? Jednego się domyślam. W poprzednich latach zimy były łagodne więc ludzie tak nie grzali co spowodowało większe zwroty za nadpłatę. Teraz parę dni było mrozu co przełożyło się na zwiększenie zapotrzebowania w ciepło. Czyżby MZEC rzekomo obniżając taryfę, udaje jaki jest szlachetny tym samym zachęca by ludzie zwiększyli pobór ciepła, a z tego tytułu będą większe wpływy do kasy dystrybutora ciepła?

 3. 9 sierpnia 2019r. opłaty za ciepło wzrosły średnio 5,25 proc.
  W 2021r. „opłaty za cenę ciepła w Koźlu spadły o około 4%, a o ponad 3% mniej zapłacą mieszkańcy Blachowni. Z kolei lokatorzy budynków przy ulicach: Bałtyckiej 1, Starej 7, Wieniawskiego 1, Judyma 4, Szkolnej 3 i Zielnej 9 otrzymają niższe rachunki za ciepło w porównaniu do zeszłego roku o około 11%.” To wszystko dzięki efektom „strategii, którą Miejski Zakład Energii Cieplnej realizuje od 2015 r. polegającej na negocjacji cen dostaw gazu na następny sezon grzewczy.” Brawo !
  By nie było zbyt miło, zadam pytanie. Czy mamy zawdzięczać możliwość obniżania cen gazu dzięki polityce energetycznej w Polsce partii PO i KO czy PIS ? Wątpić należy by PO i KO. Może celem poprawienia wizerunku PO i KO w mieście możliwości.

  • Aha, znów jedziemy „Przez osiem lat, Polcy i Polacy”. Człowieku, opanuj się! Od sześciu lat rządzą oszołomy z PiS.
   Idź do sklepu, zobacz jaką wspaniała inflację załatwia ci „Wątpić należy by KO i PO”.

Skomentuj