Taneczne Oscary 2020. Pary przez dwa dni rywalizowały w Kędzierzynie-Koźlu. FOTOREPORTAŻ

7

W dniach 5-6 grudnia w kędzierzyńskiej Hali Sportowej Śródmieście odbywały się Taneczne Oscary. Na parkiecie rywalizowały pary z całej Polski. Tym razem niestety bez udziału publiczności.

Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta – Sabiny Nowosielskiej, a zorganizowali ją gmina Kędzierzyn-Koźle oraz Szkoła Tańca i Ruchu Mistral Tarnowskie Góry. Dyrektorem turnieju była Aleksandra Krawczyk, która propaguje taneczne wydarzenia w naszym mieście.

Do Kędzierzyna zjechały w sobotę pary z okręgów Dolnośląskiego, Opolskiego i Śląskiego – i rywalizowały w ramach mistrzostw swoich okręgów, walcząc o tytuły mistrzowskie. W niedzielę miał miejsce turniej ogólnopolski z walką o Tanecznego Oskara. W tym roku motywem przewodnim był – choć nienagrodzony Oscarem – „Bodyguard”.

– Imprezę wparło miasto i tu podziękowania kieruję na ręce pani prezydent – mówiła Aleksandra Krawczyk, dyrektor turnieju, dodając:– Pięknie dziękuję też ofiarodawcom upominków i pięknych kwiatów, a także współorganizatorom. Mamy nadzieję spotkać się z wami, a przede wszystkim z publicznością w kolejnych latach. Bo ta impreza z roku na rok przybiera na jakości – w tym roku tańczyli na przykład mistrzowie i wicemistrzowie Polski w kategorii młodzieży. Ale mieliśmy także bardzo młode pary, w kategorii do lat 9 oraz pary w kategorii seniorów.

Organizatorzy dziękują sponsorom i mecenasom imprezy, którymi byli:

Miasto i Gmina Kędzierzyn-Koźle
– Polskie Towarzystwo Taneczne
– Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu
– LoanbyLink
– Hotel Solidaris
– La’Ola Salon Kosmetyczny Olgi Świderskiej
– Oriflame, Violetta i Mirosław Zając
– a piękne róże dla Tancerek i Box Kwiatowy dla Prezydenta Miasta ufundowała kwiaciarnia Kwiaciara z Kędzierzyna-Koźla

Fotoreportaż: Michał Natyna

7 KOMENTARZE

  1. Serio to się komuś podoba? Ulizane i przerysowane twarze które naturalnie pewnie wyglądają ładnie. Parada sztuczności i kiczu.

  2. Publika nie potrzebna jak tyle gawiedzi tam skakało. Rozsiewali sobie zarazę po sali w oparach potu i smrodu. I oczywiście królewna śmieszka na zdjęciach.

  3. No proszę a podobno jest pandemia i zakaz organizowania imprez masowych i aż się prosi żeby sanepid zadziałał!Rozumiem że baseny,siłownie,restauracje,kina w mieście pozamykane ale na tanecznych oskarach i na w jarmarku w Koźlu to już wirusa nie ma???Chore po prostu!!!

  4. Piękny turniej , oglądałem relacje ,
    Tańczyła moja ulubiona kategoria
    A wy się nie znacie bo nigdy nie próbowaliście,
    A ja tak doszłam do najwyższej kategorii wiec proszę nie wyrażać się na temat na który nie ma się pojęcia i mówić ze jest to „bal kiczu”
    A jest to bardzo ciężki SPORT

  5. Sanepid w K_K też już polityczny ?
    Łatwiej szczerzyć zęby na Turnieju Tańca nawet w czasach chińskiej zarazy niż zająć się codzienną pracą na rzecz mieszkańców.
    Praca i prezydęta – to dwa przeciwne końce kija.
    Właśnie zaczęły na dobre w Kędzierzynie kopcić kopciuchy i zawitała sadza i smog. Benzen mamy codziennie. Może by tak redakcja kk24 jakiś artykuł wyprodukowała na temat – ile miasto zrobiło ?
    Bo to, że redakcja jeździ za prezydętą to już od dawna wiemy. Kolejne dokumentowanie rozrywkowych wojaży nie jest ani ciekawe, ani zabawne. Chętnie dowiedzielibyśmy się o pracy władz miasta.

Skomentuj