Tancerze z Kędzierzyna-Koźla prezentowali swoje umiejętności w Moguncji. Breakdance jednoczył kraje

3

Województwo opolskie oraz Kraj Środkowoczeski świętowały, wspólnie ze swoimi dwoma pozostałymi partnerami z Porozumienia Czterostronnego – Nadrenią-Palatynatem oraz Burgundią-Franche-Comté, Dzień Niemiecko-Francuski upamiętniający podpisanie Traktatu Elizejskiego w 1963 roku. Do obchodów zaproszono grupę tancerzy z województwa opolskiego, w tym Funky Kids z Kędzierzyna-Koźla. 

W sobotę 21 stycznia w Landtagu Nadrenii-Palatynatu z okazji Dnia Niemiecko-Francuskiego odbył się międzynarodowy pokaz „Sport w Landtagu”. Wydarzenie było podsumowaniem dwudniowego weekendu integracyjnego z udziałem młodych sportowców z czterech regionów partnerskich.

Taka forma integracji jest już tradycją i każdego roku impreza poświęcona jest innej dyscyplinie sportowej. Tym razem był to breakdance i hasłem przewodnim było:  „Breakdance verbindet – rassemble – łączy – spojuje“

Województwo opolskie zaprezentowała grupa o nazwie COWAA FUNKY BUDA. Nazwa to fuzja trzech ekip, które reprezentowali: COWAA BUNGA z Kluczborka (Przemysław Szyporta/B-BOY PETION oraz Żaklin Szczęsna /B-GIRL ŻAKLIN), FUNKY KIDS z Kędzierzyna-Koźla (Paweł Szustakiewicz/B-BOY GUMA oraz Tomasz Drzewiński/B-BOY TOMEK) oraz HIP-HOP BUDA z Opola (Angelika Gnacy/B-GIRL NG oraz Kacper Przyborowski/B-BOY KACPER).
foto: Vertretung der Woiwodschaft Oppeln in Mainz / Biuro Województwa Opolskiego

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj