Tam, gdzie pasły się kozy, teraz będzie Biedronka. Nowy market powstanie przy ulicy Miłej

32

Nieco starsi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla pamiętają zapewne kozy, które przed laty zwykły paść się na łące przy ulicy Miłej. W ostatnim czasie niezagospodarowana dotąd działka została otoczona ogrodzeniem. Charakter tego miejsca całkowicie się zmieni. Powstanie tam supermarket.

Do tej pory ulica Miła nie kojarzyła się z handlem. Obok działa Dom Kultury „Chemik”, są nowe ścieżki spacerowe stworzone przez miasto i wreszcie Park Pojednania ciągnący się po drugiej stronie ulicy. Działka sąsiaduje też z osiedlem domków jednorodzinnych. Wydawałoby się więc, że supermarket średnio tu pasuje. Inwestor uznał jednak inaczej.

W ostatnim czasie wokół niezagospodarowanej działki przy ulicy Miłej pojawiło się ogrodzenie. Prywatny teren został kupiony przez sieć handlową. Zamierza ona tam postawić sklep. Tę informację potwierdziliśmy w starostwie powiatowym. Nieoficjalnie dowiadujemy się natomiast, że będzie to Biedronka.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu prowadzenie działalności handlowej.

32 KOMENTARZE

  • Co w tym złego? Jedni dostaną pracę, inni będą mieć bliżej do sklepu. Co niby miało powstać? Opera? Galeria sztuki? Jakie miasto taki biznes …

   • ile jeszcze tych markietów nam naładują w centrum miasta? Jedni dostana pracę a drudzy zamykają sklepiki osiedlowe bo ich te markiety wykańczają, zerknij proszę ile jest pustych lokali do wynajęcia… A co tam miałoby powstać? Mogłoby tam powstać wszystko…inne. I to jest dobra koncepcja. Dobrze napisałeś: Jakie miasto, taki biznes. A mnie się już rzygać chce na widok tych marketów, do których mam niby „coraz bliżej”. Aptek setki w mieście a do apteki dyżurnej w święta trzeba jechać do Krapkowic.

   • Pamiętam to miejsce jako ostoję spokoju w centrum miasta – obok park i kino, nawet ostatnio jakieś alejki zrobili, a teraz obok instytucji kultury i skrawka zieleni będzie stał sklep. Pięknie! Jakie miasto taki plan na jego zagospodarowanie. Na Miłej już tak miło nie będzie.

 1. Niedobrze się robi na samą myśl o kolejnych marketach.a jeszcze w tym miejscu a drogi dziurawe a jak już to połatane w kratkę jakby nie można było sukcesywnie w większych płatach.No ale cóż miasto umiera.Bzdeta goni bzdetę!!!

 2. I to jest bardzo dobra koncepcja. Usunąć całą zieleń i zalać wszystko szczelnie betonem. Po drugiej stronie ulicy też jest jeszcze kawałek zieleniny do wycięcia. Otwieram konsultacje – czym uszczęśliwić elektorat?

  • Myśl przednia. Proponuję nową lokalizację marketu. Jest piękne miejsce o wspaniałej lokalizacji naprzeciwko Urzędu Miejskiego w parku, gdzie jest pomnik Piłsudskiego.

 3. A allldi? Co z alldi na pogożelcu? Była koncepcja na kozielskiej. W budynku noej ruderze po szole. I co? … i g… uwierze jak stonke zobacze. Miasto możliwości- kozia jego nać.

 4. Lubię czytać dziecinne opinie samozwańczych planistów i architektów krajobrazu, którzy chcą decydować za właściciela, co ma budować na swojej działce. Po lekturze takich bzdur samoocena skacze mi bardziej niż oprocentowanie kredytów bankowych.

  • No tak, bo przeciez plan zagospodarowania przestrzennego w naszym miescie jest ustalany pod konkretnego właściciela…

  • Ty gościu jesteś egoistą, który widzi tylko czubek swojego nosa. Fatalny pomysł z tą biedronką, zadowolony może być tylk taki tripelanal jak ty.

  • Jest coś takiego jak plan zagospodarowania przestrzennego, którym można regulować przeznaczenie gruntów w centrum miasta

 5. To miejsce straci bezpowrotnie klimat, lata temu można tam było na sankach zjechać, bo w parku było za wysoko… Oby w ofercie marketu pojawiła się koźlina a nie tylko ser kozi.

  Kiedyś to było, można było tam skitrać się w krzakach i powąchać klej z worka. To dzięki nałogom lata temu poznałem obecnych wysoko postawionych polityków z PiS zasiadających nawet w Sejmie, teraz możemy razem rządzić.

  Cóż PO łączce POzostały wspomnienia…

 6. To prawda wiele małych sklepików osiedlowych nie wytrzymuje konkuręcji. Na tym to ma polegać aby innych zniszczyć, obok jest park to się Prezydent KK nie zainteresuje że brakuje tam wc – brak tojki jest tal plac zabaw, wiele dzieci i emerytów to bardziej potrzebne niż biedronka

 7. Następny??? Pogrzebiemy nasz lokalne firmy. Dlaczego wspieramy te molochy, zamiast inwestować w naszych 🤦🏻‍♀️

  • Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o …. Marszałek Koperta zdaje się dał przykład :-). Dawno, dawno temu w czasach transformacji niejaki Balcerowicz stawiał na klasę średnią budujacą swój kapitał na rodzinnych firmach. No cóż, obiecanki cacanki a głupiemu radość. :-)

 8. Żeby tylko tej Biedronki nie zatopiło po jakiejś potężnej ulewie. Kilka lat temu po silnej letniej burzy, właśnie w tym miejscu utworzyło się na krótko sporej wielkości jeziorko. Zalało nawet część ul. Miłej, tak że z trudem można było przejechać przez nią samochodem.

 9. No se ide do kościoła i browca po drodze łykne, a wracając od proboszcza kupuje 2 wina i za halom z Edkiem śmigam litanie czy coś tam takiego.

 10. I menelstwo ściągnie do parku bo przecież kilka krokow i można za wyżebrane złotówki kupic najtansze piwo czy nalewkę…

Skomentuj