Takiej imprezy było seniorom trzeba! Wróżyli, tańczyli i świetnie się bawili na zabawie andrzejkowej

3

Spragnieni kontaktów towarzyskich seniorzy z Kędzierzyna-Koźla i Zdzieszowic bawili się na zabawie andrzejkowej w restauracji. Było wiele atrakcji, zabaw i konkursów, ale przede wszystkim tańców i dobrej atmosfery.

Rzeczywistość pandemiczna nie jest łatwa dla seniorów, którzy jeszcze rok temu zmuszeni byli do zamknięcia się w domach i izolacji od bliskich. Kiedy namiastka normalności dzięki szczepieniom stała się dla nich możliwa, wszelkie okazje do zabawy stały się dla nich bardzo cenne.

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu nr 2 „Magnolia” wspólnie ze swoimi przyjaciółmi z Domu Dziennego Pobytu „Jarzębina i „Stokrotka” ze Zdzieszowic bawili się wspólnie na zabawie andrzejkowej w restauracji.

Ze względu na psychikę naszych seniorów tego typu spotkania są bardzo ważne. Oni naprawdę tego potrzebują. Po poprzednim lockdownie byli bardzo osamotnieni, nawet dzieci ich nie odwiedzały. Są głodni kontaktów, a szczepienia im to umożliwiły. Bo zaznaczam nasi seniorzy są w ponad 90 procentach zaszczepieni – mówi Damian Jodełka, kierownik DDP „Magnolia”.

3 KOMENTARZE

  1. Spragnieni kontaktów towarzyskich seniorzy z Kędzierzyna-Koźli ? Czyżby zmiana nazwy miasta ? Pani Alina poprawi ten chochlik. Są cikawsze tematy do poruszenia np. rozbierany wał przeciwpowodziowy w Koźlu. Zaczęto rozbórkę i stanęło w miejscu. A przecież do końca roku czyli miesiąc maja zakończyć inwestycję.
    Takim tempem to i za pół roku nie skończą. Między czasie może Odra się podnieść i co w tedy ? Kto za to weźmie odpowiedzialność ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj