Taka lekcja historii to niezła przygoda. Ferie w Muzeum Ziemi Kozielskiej

0

Historia może być ciekawa i bardzo wciągająca, zwłaszcza kiedy staje się namacalna. Z taką odsłoną lekcji naszej regionalnej historii spotkały się dzieci podczas ferii zimowych w Muzeum Ziemi Kozielskiej. 

Dzieci z Kędzierzyna-Koźla wzięły udział w feriach zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Kozielskiej. Dla wielu z nich była to świetna okazja, aby po raz pierwszy zwiedzić muzeum. Podczas warsztatów dzieci poznawały historię regionalną. Wysłuchiwały wykładu, poznały wiele ciekawostek i miały okazję przetestować zdobytą wiedzę.

To przyjemny sposób nauki naszej historii. Prowadzę zajęcia dodatkowe w szkołach z historii regionalnej. Dlatego właśnie z miłą chęcią podjąłem się współpracy z muzeum, aby zorganizować spotkanie na temat tajemnic grodu kozielskiego. Dzieci spędzając ferie w mieście mają okazję poznać naszą regionalną historię grodu, w sposób inny niż zwykle – mówi Robert Słota, historyk.

Każdego dnia ferii od 11.00 do 13.00 odbywają się w Muzeum Ziemi Kozielskiej zorganizowane zajęcia, w pozostałych godzinach dzieci mogą spędzić czas na zasadach świetlicowych (gry planszowe, kolorowanki, zajęcia plastyczne).

 

Skomentuj