Taka będzie „dobra zmiana” w Kędzierzynie-Koźlu. PiS przedstawił kandydata na prezydenta

18
Wśród priorytetów Andrzeja Chrzanowskiego (w środku) znalazł się rozwój budownictwa mieszkaniowego w Kędzierzynie-Koźlu.

Rozwój budownictwa mieszkaniowego, lepsza współpraca z województwem oraz rządem, a także uporządkowanie sytuacji w miejskich spółkach to główne priorytety, które stawia przed sobą Andrzej Chrzanowski. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Kędzierzyna-Koźla spotkał się dziś z dziennikarzami, aby opowiedzieć o swojej wizji rozwoju miasta.

Konferencja z udziałem kandydata Zjednoczonej Prawicy odbyła się w biurze senatora Grzegorza Peczkisa. To właśnie parlamentarzysta z Kędzierzyna-Koźla zabiegał o wystawienia w wyścigu do magistratu Andrzeja Chrzanowskiego. Obaj panowie są bliskimi współpracownikami.

– Bardzo długo poszukiwaliśmy właściwego kandydata na prezydenta. Chcieliśmy, żeby była to osoba związana z naszą organizacją, a jednocześnie szukaliśmy człowieka, który będzie dobrze sprawował urząd – mówił na starcie konferencji senator Grzegorz Peczkis, szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu.

O tym, że to właśnie Andrzej Chrzanowski będzie ubiegał się o fotel prezydenta miasta z ramienia Zjednoczonej Prawicy, mówiło się od dłuższego czasu. Jednak dopiero w ubiegłym tygodniu jego kandydatura została zatwierdzona przez władze krajowe ugrupowania.

– Centrala długo analizowała zarówno możliwości pana Andrzeja, jak i jego umiejętności, dotychczasowe osiągnięcia oraz szanse na ewentualny sukces – wyjaśnił Grzegorz Peczkis.

Świeżo upieczony kandydat PiS na prezydenta miasta do tej pory nie udzielał się w samorządzie. 

– Od dziecka jestem mieszkańcem Kędzierzyna-Koźla. Od dłuższego czasu obserwuję jak się cofa. Miasto nie rozwija się we właściwym kierunku. W innych miastach przy współpracy samorządu lokalnego z władzami wojewódzkimi i rządowymi realizowane są ciekawe inicjatywy i programy – powiedział Andrzej Chrzanowski.

Jako pierwszy z przykładów przytoczył rządowy program „Mieszkanie Plus”, deklarując, że jeśli wygra wybory, to będzie chciał każdego roku wybudować w mieście jeden blok mieszkalny.

– To uczciwa i możliwa do zrealizowania propozycja (…) W wielu miejscach w Polsce to się udało. Premier Morawiecki już oddawał takie mieszkania, inne samorządy potrafiły wykorzystać tę szansę – mówił.

W ocenie kandydata Zjednoczonej Prawicy obecna władza Kędzierzyna-Koźla nie radzi sobie ze sprawowaniem nadzoru nad zależnymi od miasta spółkami, jako przykłady wskazując Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy i Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. Odnosząc się do działań władz miasta Andrzej Chrzanowski skrytykował też sposób realizacji inwestycji, wymieniając opóźnienie i kontrowersje przy budowie „Wodnego oKKa”, przebudowę alei Jana Pawła II oraz remont targowiska.

Na konferencji nie mogło zabraknąć tematu zanieczyszczenia powietrza benzenem. Zdaniem Andrzeja Chrzanowskiego obecne władze Kędzierzyna-Koźla nie podejmują należytych starań w celu zidentyfikowania truciciela i rozwiązania problemu.

Wśród swoim priorytetów kandydat Zjednoczonej Prawicy wskazał także opiekę nad zielenią miejską, rozbudowę sieci ścieżek rowerowych, rozbudowę monitoringu.

Na dzisiejszej konferencji przedstawiciele PiS zadeklarowali, że po wygranych wyborach samorządowych zamierzają nawiązać efektywną współpracę między samorządem miejskim i powiatowym. Wyrażają też wsparcie Chrzanowskiego w kampanii.

– Pan Andrzej jest człowiekiem młodym, energicznym, pełnym zapału i posiada duży zasób wiedzy(…) Myślę, że wygramy. Czas na dobrą zmianę w Kędzierzynie-Koźlu – podsumował radny powiatowy Andrzej Krebs.

18 KOMENTARZE

 1. uporządkowanie sytuacji w miejskich spółkach to główne priorytety, które stawia przed sobą Andrzej Chrzanowski.
  Misiewicze pastujcie buty bo pan chrzanowski będzie porządkował- robota się kroi i kasa czeka.

 2. Nikomu w Polsce nie udało się z mieszkaniami współpraca z województwem i rządem czyli lizanie tyłków i pozbawienie się nazwy ronda od tak od ręki itd itp . Oby nigdy PiS

 3. Jesteście bardzo pewni wygranej ale prawda jest taka gdyby nie obiecane 500+ i skrócony wiek emerytalny to wybory przegralibyscie. Każda partia wszystko obiecuje a jak wygra to dupe wypina na wyborców i robią swoje oraz dojazd kasę na czym się da

 4. moja Ołma umarła w ’96 zawsze mi godała, że komunisci to najgorszy syf, a przeżyła Adolfa, Stalina i Gomółkę

 5. Żołnierzyk. Program opiera się na bezkrytycznym realizowaniu wytycznych centrali PiS oraz obsadzeniu swoich w spółkach. Mieszkania super- tylko dla kogo w mieście bez młodych? Dureń. Ale w swojej głupocie szczery.

 6. a dla kogo te mieszkania…??? miasto się wyludnia,są sami starsi ludzie, młodzież z powodu braku pracy wyjeżdża, brakuje hospicjum, domów sppokojnej starości, opieki lekarskiej i pielegniarskiej….brakuje opiekunek a wy domy chceciw budować…?? czuję awersję do pisuarów i ani mi w głowie na was głosować, źle traktujecie ludzi, niepełnosprawnych, propagujecie nazizm, nienawiść, trwonicie pieniądze na kościół, jesteście egoistami i popaprańcami

 7. Więc będzie jak teraz…. Trzy lata nic i pod koniec kadencji miasto rozkopane znowu.A planów ścieżki rowerowej z Piastów do Blachowni jak nie ma tak nie ma.

 8. Ja powtarzam pytanie, jaka jest rodzinna sytuacja kandydata, chciałabym znać postawę takiej osoby, czy ma żonę,dzieci… trochę niefajnie dowiadywac się po czasie, że głoszone ideały nie odpowiadaja rzeczywistości…

 9. Panie Andrzeju powodzenia. Czas zakończyć działalność spodzielni pani Sabiny.A jeśli ktoś nie rozumie to jak mówią górale szkoda godząc.

  • A te górale to z Olsztyna tak mówio? Nic z tego nie zrozumiałem. Jaki Andrzej? Jakiego powiedzenia? Jaka spółdzielnia Haliny? Łoszaleć można z tymi nieukami. Sam kit.

 10. Wysłuchałem konferencji pana kandydata i przypomina mi to „Chodźcie, weźmiemy się, zrobicie” . Ten pan kandydat tylko obiecuje bez żadnych konkretów …… Takie to „mdłe, bez ikry” Jeżeli nie mam konkretnych zmierzeń , to po co wchodzić z deszczu pod rynnę.

Skomentuj