Tak widzą Orła Białego. Konkurs Senatu RP na 100-lecie odzyskania niepodległości

0

W konkursie na szczeblu okręgowym koordynowanym przez senatora Prawa i Sprawiedliwości Grzegorza Peczkisa wpłynęło ponad prac 100. Zwycięzcy z każdej kategorii powalczą o miejsca na szczeblu ogólnopolskim organizowanym przez Kancelarię Senatu.

W kategorii uczniów szkół podstawowych zwyciężył Jakub Kuflik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krapkowicach, zaś szczególne wyróżnienie otrzymała Karolina Niezgoda z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reńskiej Wsi.

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych najlepszą pracę decyzją komisji wykonał Jakub Frankiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego Carolinum w Nysie a wyróżnienie przyznano Emilii Łabus z Gimnazjum przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Krapkowicach.

W ramach jubileuszowych obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pod patronatem marszałka Senatu RP Kancelaria Senatu organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma” adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych jest polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Najważniejszym celem konkursu jest zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Regulamin konkursu przewiduje, że uczestnicy będą mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.

Konkurs składa się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie. W kwietniu 2018 r. prace, które zwyciężyły podczas etapu okręgowego, zostaną zaprezentowane w Senacie podczas uroczystego spotkania z ich autorami. Wtedy też nastąpi ogłoszenie listy ogólnopolskich laureatów konkursu.

Skomentuj