Tak świętują prawdziwi optymiści. Przedszkole nr 24 „Niezapominajka” i dzień w żółtym kolorze

27

Kolor żółty to kolor pełen optymizmu, radości i to właśnie ta barwa dominowała dziś w Publicznym Przedszkolu nr 24 „Niezapominajka”, które obchodziło Ogólnopolskie Święto Optymizmu. 

W tych czasach niczego tak bardzo nam nie potrzeba jak właśnie optymizmu. Wiedzą o tym doskonale dzieci, które codziennie zarażają nas radością i pogodą ducha i to właśnie te cechy należy w nich pielęgnować. Publiczne Przedszkole nr 24 „Niezapominajka” jako optymistyczne przedszkole, zorganizowało dziś obchody Ogólnopolskiego Święta Optymizmu w kolorze żółtym.

Dzisiaj wszystkie optymistyczne przedszkola świętują jedenaste Ogólnopolskie Święto Optymizmu. Co roku świętu przyświeca jakaś idea, w tym roku jest to kolor żółty pod hasłem: sukces dziecka. Symbolem tego święta jest żółty latawiec, który wznosi się na niebie, tak jak chcielibyśmy, aby nasze dzieci wzrastały. Latawce wykonali dzieciom tatusiowie – mówi Urszula Szałaj, dyrektor Publicznego przedszkola nr 24 „Niezapominajka”.

– W optymistycznym przedszkolu chodzi gównie o to, aby dziecko odnosiło sukcesy zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, do tego trzeba jednak je dobrze przygotować. Naszą ideą jest wyjaśnianie różnych zdarzeń w taki sposób, aby przedszkolaki podchodziły do nich w sposób pozytywny. Nawet najtrudniejsze zdarzenie, przy zachowaniu optymizmu, staje się dla nas bardziej znośne – dodaje Urszula Szałaj.

 

27 KOMENTARZE

 1. Wszyscy powinni brać z nich przykład. Dorośli powinni uczyć się od dzieci pokonywania trudności w życiu z OPTYMIZMEM. Może w końcu to pokolenie pokaże nam co jest tak naprawdę ważne :)

    • Chyba coś się tobie pomyliło. Nie rozumiesz pytania i do tego porównujesz mnie z filmu Koterskiego (scena Modlitwa…) Jak taki jesteś cwany to podpowiedź na pytanie a nie jakiś wyciągać stek bzdur. Bo zawistny itd jak w powyższym przetoczonym dziele chyba jesteś ty. Także zastanów się nim coś ponownie napiszesz. Wstyd !

     • Odpowiedź na twoje pytanie. Ważne by nie być taki jak ty jesteś jak ci modlący się z filmu Koterskiego. Zrozumiał profesorek.

     • Jednak nie rozumiesz. Czyli jesteś jełop. Skoro porównujesz mnie do tych modlących się…. A do tego hipokryta bo niby czym ty od nich się różnisz ? Proponuje zakończyć tą bezowocną wymianę zdań bo nie potrafisz napisać to o co proszę. Wypisujesz jedno i to samo czyli nic nie rozumiesz.

     • Pewnie z takich jak ty.
      Napisałeś swą mądrość po odmówieniu modlitwy polaka.
      Premia dla synusia należy się.
      😘

     • @Słowo od ojca dyrektora
      No cóż, to nie twoja wina, że brak tobie polotu umysłowego by to zrozumieć. :-)

    • Znowu błaznujesz Obserwator czy Słowo od przełożonego dyrektora bo to ty napisałeś oba durne komentarze. Krotko mówiąc nic nie masz do powiedzenia – brak argumentacji. Do tego rozumowanie – myślenie nie jest twa dobra stroną więc nie pogrążaj się w swym zarozumialstwie i głupocie.
     Z poważaniem
     Profesor Ciekawski

     • Sądząc po twoich wypowiedziach można śmiało stwierdzić, tytuł profesorski kupiłeś za browara na plich targu. P.S. Może tym razem zrozumiesz. :-)

     • Ty nie zagalopowałeś się czasem ? Ty oceniasz me wypowiedzi ? Popatrz na swoje… Facet żeby to robić trzeba skończyć szkoły do tego myśleć a u ciebie z tym kiepsko. Powodem jest braku narządu odpowiedzialnego za tą czynność proces myślenia logicznego. Podpowiem ci bo masz prawo nie wiedzieć to mózg. Także skończ się pogrążać w swej niewiedzy czy głupocie.

     • Nie zagolopowałem się :) Pseudo profesor z plichego targu ma tak bardzo przerośnięte własne ego, aż zasłania mu własny horyzont myślowy którego zresztą brak. :-)

     • Ty jednak pokazujesz swe oblicze.. No cóż jak można prowadzić konwersację z kim komu z butów wystaje słoma. Nadal twierdzę że brak argumentacji podpisującego się Obserwator prowadzi go w ślepą uliczkę. A o mój tzw. horyzont myślowy się nie bój ty lepiej spójrz co ty sobą reprezentujesz. Bo miernota przez ciebie przemawia która nie potrafi się nawet wysłowić… Skończ najpierw szkołę podstawową i wówczas się wypowiadaj na jakiś temat bo na razie nic nie masz do powiedzenia.

     • Profesorku z bożej łaski, jaką szkółkę skoczyło się ? 😋

      Zgodnie z art. 228 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.), wniosek o wszczęcie postępowania w sprawie nadania tytułu profesora powinien być sporządzony z uwzględnieniem następujących wymogów dokumentacyjnych:
      1.Wniosek przewodni.
      2. Dane wnioskodawcy.
      3. Kopie dokumentów potwierdzających posiadanie stopnia doktora i doktora habilitowanego;
      4. Autoreferat przedstawiający opis wybitnych osiągnięć naukowych lub artystycznych, o których mowa w art. 227 ust. 1 pkt. 1 lit. a ustawy, w szczególności opis osiągnięć uznanych za najważniejsze.
      5. Wykaz opublikowanych prac naukowych lub twórczych prac zawodowych lub dokumentację dorobku artystycznego wraz z zapisem dzieł artystycznych odpowiednim ze względu na rodzaj dzieła wraz z dokumentacją ich publicznej prezentacji, a także informacje o itd.

      Spełniasz któryś z tych warunków, oprócz pkt-ów 1 i 2 ? 🙄

     • I to jest twoja odpowiedź ? Brawo gratuluje ! Nie ma co zniżać się do tak niskiego poziomu jaki reprezentujesz. Z ciebie Obserwator jest marny bo oprócz czubka swego nochala nic nie dostrzegasz przysłania ci świat. P.S. Nadal nie potrafisz wysunąć odpowiednich argumentów.
      Jak już pisałem; proponuje zakończyć tą bezowocną wymianę zdań bo nie potrafisz napisać to o co proszę.

     • Twoje pytanie do ciebie plchi profesorku „A co jest naprawdę ważne ? Może podzielisz się tym spojrzeniem ?” :-)

     • Mogę ci odpowiedzieć ale twój poziom inteligencji tego nie ogarnie (za niski) tak że sobie daruje… Nadal twierdzę że nie potrafisz wysunąć odpowiednich argumentów – przerasta cię to.
      Dlatego proponuje zakończyć tą bezowocną wymianę zdań.

     • Masz rację, jak można prowadzić rzeczową dyskusję z takim jak ty, mającego tak bardzo przerośnięte własne ego, aż zasłania mu własny horyzont myślowy wielkości minus nieskończoność. :-)

 2. Oby miały szansę zbudować sobie lepszy świat.

  Ten który budujemy razem z PiS może się nie udać. Zaczyna nam brakować kasy na przekupywanie społeczeństwa. Wiek Prezesa dawno osiągnął emerytalny, jednak by odbudować kraj z ruiny trwa z uporem u sterów pancernika jakim jest Polska. Tak doprowadzony do rogu dyktator potrafi jeszcze pod koniec życia zaszczekać, co obserwujemy na Ukrainie.

  Te małe uśmiechnięte pociechy będą pracowały przez dziesięciolecia na długi jakie my PiS wygenerowaliśmy, to te aniołki będą spłacać trzynaste i czternaste emerytury obecnych emerytów popierających nas, partię władzy. Czy my PiS mamy z tego powodu wyrzuty sumienia, NIE, my jesteśmy wolni od skruchy bo wiemy jakie mamy przesłanki. Nasze cele są jasne od lat słowami premierów i prezydenta. Podobnie jak na wojnie Putina, wszystkie cele operacji specjalnej PiS jaką jest władza w Polsce osiągniemy.

  Z optymizmem patrzymy w przyszłość mimo inflacji nasze pensje na Wiejskiej skoczyły o sprawiedliwe 40%, nasi eksperci ciągle zmieniają stołki w spółkach skarbu państwa, zresztą widzicie to w Zakładach Azotowych. Mamy tam swych prezesów ale już od lat wielu skoligaconych rodzinnie dyrektorów / dyrektorki, którzy nie sprawują funkcji decyzyjnych, ograniczając aktywność do zadań administracyjnych własnego stanowiska pracy, utrzymując na biurku należyty ład i porządek. Nie zostawiają śladu swej działalności, by nikt ich nie mógł z błędów rozliczyć.

  W ten majowy piękny czas gdy przyroda eksplodowała soczystą zielenią, w powietrzu unosi się uwodzicielski zapach kwitnących kwiatów, gdy ciepła bryza rozwiewa sukienki pięknych pań życzę wszystkim OPTYMIZMU jaki mają te dzieciątka.

  My PiS wam ten optymizm utwierdzimy nawet siłą, a jeśli ktoś podniesie rękę na władzę to my mu tę rękę odrąbiemy…

 3. O!! Rychu,przychlaścik zaznajomił dzieci z trudnymi pojęciami,z przerażającymi realiami politycznymi Polski.
  Artykuł o wesołych dzieciach a ten swoje chore schizy.Przegiąłeś.
  Od teraz wszystko zrobię żeby zdobyć twoje dane.

Skomentuj