Tak będzie wyglądało targowisko przy ulicy Damrota. Inwestycja ruszy w przyszłym roku

8

Mocno nadwyrężone zębem czasu targowisko przy ulicy Damrota zostanie kompleksowo przebudowane. Ma jednak zachować dotychczasowy charakter, tyle że we współczesnym standardzie.

Targowisko przy ulicy Damrota – stan obecny.

Na dzisiejszej konferencji prasowej w urzędzie miasta zaprezentowano wizualizacje targowiska po remoncie. Jego głównym punktem nadal będą otwarte wiaty, pod którymi handlarze będą rozkładać swoje stoiska. Pozostawiony zostanie także plac, na którym swoje towary będą mogły oferować osoby sezonowo pojawiające się na targu. Dwie trzecie miejsc będzie przeznaczonych dla ogrodników i rolników sprzedających swoje produkty, pozostałe stoiska zajmą handlowcy z innych branż.

– Przez lata targowisko było zaniedbywane i dziś wygląd tego miejsca jest bardzo nieatrakcyjny. Spotkaliśmy się z kupcami i wytłumaczyliśmy im, że remont jest konieczny – mówi prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska.

Część kupców z dużą niechęcią zapatrywała się na modernizację, bojąc się, że targ utraci swój charakter, jednak obecny projekt zachowuje wszystkie jego dotychczasowe funkcje.

W poprzedniej kadencji samorządu planowano dużo dalej idącą przebudowę, która miała kosztować aż 6 mln zł. Inwestycja przygotowywana obecnie pochłonie 2,5 mln zł. Ponad milion w tej kwocie to dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Przetarg być może uda się rozstrzygnąć jeszcze w tym roku. Prace rozpoczną się w kolejnych miesiącach. Na czas remontu targ zostanie przeniesiony na miejsce tymczasowe.

8 KOMENTARZE

  1. Pani prezyden na spotkaniu powiedziala ze targ bedzie wygladal tak jak sobie to sama zaplanowala. Jakie konsultacje z kim. Bylismy na wszystkich spotkaniach. Co bedzie po remoncie. To proste..pustki jak w opolu czy kozlu. Pani prezydent jasno powiedziala to ma byc miejsce wizytowe. Hahaha targ miejscem wizytowym. A teraz oplata dzienna po remoncie 50 zlotych dziennie. Gratulacje dla miasta i projektu ktory ktos sam wymyslil to niech sobie ta zabe choduje. A teraz miejsce tymczasowe na czas remontu do teren kolo fajnego miejsca kolo hurtowni cash znanego z innego miejsca. Pani prezydent juz dziekujemy a wybory juz blisko.

  2. Wizualizacja na obrazkach wygląda zachęcająco i mam nadzieję, że tak będzie w rzeczywistości. Urok targu na ulicy Damrota to otwarta przestrzeń, więc jeśli zostanie zachowana, to powinno być fajnie.

    • Rozumiem że ta „otwarta przestrzeń” to m.in. ten prowizoryczny daszek z potarganych kawałków folii rozwieszonych na pordzewiałej konstrukcji? Faktycznie dodaje uroku. Sam często zabieram tam z dziewczynę żeby podelektować się tą urokliwą okolicą :D Litości…

  3. Przeczytałam,że koszt to 2,5 miliona.Co tam ma tyle kosztować ? Te kurniki bez ścian ?Miasto umiera.Młodzi wyjeżdżają, starzy umierają ,nic się nie buduje, tylko uśmiech pani prezydent na każdym zdjęciu taki sam.Promienny.Z czego się pani zawsze tak cieszy ?

  4. Witam. Ciekawe czy przy szybkim przygotowywaniu dokumentacji i założeń do realizacji inwestycji Decydenci i Fachowcy uwzględnili miejsca parkingowe i w jakich ilościach. Myśl, że okoliczni mieszkańcy będą zaskoczeni dodatkową ilością kierowców parkujących na o0kolicznych podwórkach i uliczkach. Już obecnie w obrębie Pl. Wolności, ul. Damrota, czy Partyzantów jest problem z parkowaniem.

Skomentuj