Tak będzie wyglądać budynek byłej szkoły przy Stalmacha. Jest koncepcja adaptacji na centrum społeczne

8

W Kędzierzynie-Koźlu tworzymy Centrum Współpracy „Dugnad”. Budynek Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Stalmacha zostanie zaadaptowany na cele społeczne. Zamiast klas powstaną tam mieszkania wspomagane, siedziba Gminnego Centrum Seniora oraz Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych. W cały ten proces zaangażowani zostaną także mieszkańcy.

Zanim rozpoczną się jakiekolwiek prace budowlane, miasto chce skonsultować ich zakres. Podczas otwartego spotkania każdy będzie mógł podzielić się swoją opinią na temat tej inwestycji. Ponadto przedstawione zostaną rozwiązania projektowe przebudowy i adaptacji budynku na cele społeczne oraz dostosowania go dla osób ze szczególnymi potrzebami. Utworzone zostanie tam Gminne Centrum Seniora wraz z pomieszczeniami warsztatów, Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych, pokoje pobytu dziennego seniorów, jadalnia wraz z zapleczem kuchennym, sala konferencyjna a także 30 mieszkań dla seniorów.

Konsultacje odbędą się w najbliższy piątek (29.04) o godzinie 10:00 w budynku PSP nr 6 przy ul. Stalmacha 20. Zainteresowani mieszkańcy z opracowaną koncepcją mogą zapoznać się już wcześniej. Wszystkie materiały znajdują się w załączniku.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Dokumentacja koncepcyjna do pobrania na stronie urzędu miasta – kliknij, aby przejść.

8 KOMENTARZE

  1. Szkoła powinna być tam nadal bo dzieci moga tam swobodnie krzyczeć koło lasu, wf w tym lesie był bardzo fajnym rozwiązaniem, jest też szansa dobudowania w razie czego.. a nie przenieśli na 1 maja koło budynków mieszkanych, ja tamtedy nie przechodzę bo szkoda nerwów a mieszkańcom współczuję… To co planują spokojnie mogło by być na 1maja..

  2. Brawo za następny zagospodarowany pustostan, szkoda że w byłej 14 na kozielskiej nie powstały mieszkania socjalne, bo bardzo by teraz się przydały dla naszych pobratymcow.

    • Spoko. Wybudują na zapleczu. Jest tam duże boisko na którym młodzież mogła rozwijać tężyznę fizyczna. Ale teraz już nie musi. Zaorają boisko, zabetonują teren, postawią aldika, llbo biedre, albo jedni drugie i będzie git.
      Tak że, nie martw się Waldi.

Skomentuj