Tak będą wyglądały rzeźby koziołków, które staną na kozielskim Rynku. Urząd rozstrzygnął konkurs

8

Michał Misiaszek z Kędzierzyna-Koźla zwyciężył w konkursie urzędu miasta na projekt rzeźby koziołków, która przyozdobi kozielski Rynek. W nagrodę autor koncepcji otrzyma nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych.

Konkurs na projekt rzeźby jednego lub trzech koziołków, które po zakończeniu przebudowy kozielskiego Rynku mają być jego ozdobą, miasto ogłosiło w sierpniu. Do postępowania wpłynęło sześć propozycji. Zwycięska okazała się koncepcja złożona przez Michała Misiaszka z Kędzierzyna-Koźla.

Z jakiego materiału powstanie rzeźba? – Wstępnie przymierzamy się do brązu, jeśli chodzi o koziołka/koziołki i kamienia, jeśli chodzi o postument. Materiał będzie musiał odpowiadać stylistyce, jaką Rynek będzie miał po przebudowie – informuje Jarosław Jurkowski z urzędu miasta.

8 KOMENTARZE

  1. Co to ma być? To jakaś karykatura!!! Zapraszam autora tego wymyslu do obejrzenia herbu KEDZIERZYNA-KOZLA jak wygląda nasz prawdziwy koziołek!!!

  2. Ło matko i córko :(
    Lokomotywa ile kosztowała? Jak wydawać, to w Kędzierzynie. A w Koźlu znów coś , co na pewno nie rozweseli.
    Jest tylu wspaniałych rzeźbiarzy, któryś mógłby stworzyć koziołki, które byłyby wizytówką.
    Można zerknąć do wikipedii, jak mogą wyglądać zwierzaki, postaci z bajek, nasi sławni…cokolwiek. Coraz więcej w Polsce ciekawych rzeźb, a miasto możliwości rozdeptuje nasze poczucie estetyki.

  3. W herbie są kozły, dorosłe kozły, tak stare jak miasto Koźle. Koziołki to Pani Sabina „Alchemiczka” niech sobie postawi w ogrodzie.

  4. Uważam, że to świetny projekt-małe niesforne i pocieszne koziołki! gdyby było ich kilka, efekt byłby jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że powstaną… i rozbawią niejednego marudę w mieście! :P Tym bardziej, że na rynku ostatnimi czasy pusto, szaro i ponuro.

Skomentuj