Tajemnicze figury na placu Wolności. Już dzisiaj odsłonięcie, a potem impreza na 20-lecie powiatu

10

W sobotę duża impreza na placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu z okazji 20-lecia samorządu powiatowego. Zanim jednak gwiazdy wieczoru pojawią się na scenie, nastąpi odsłonięcie nowych rzeźb przy fontannie.

Rzeźby przedstawiają  anonimowego chemika i kolejarza, a także Roberta Kocha i Władysława Opolskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16 koncertem Orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Odsłonięcie figur zaplanowano na godz. 16.30.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół LemON z wokalistą Igorem Herbutem. Zaraz przed nim publiczność gorącymi hitami rozgrzeje K.A.S.A, a jeszcze wcześniej Czerwone i Czarne. Będzie też specjalny, jubileuszowy występ chóru Kandersino, założonego przez starostwo powiatowe.

10 KOMENTARZE

 1. Wladyslaw Opolski? nie znam, jesli to syn ksiecia opolsko – raciborskiego Kazimierza I i ksieznej Wioli([Bulgarki), to chyba ten ksiaze opolsko -raciborski ktory rzadzil w latach1246-1280/81. Ale nie ma on nic wspolnego z samym Kozlem, tyle ze rzadzil z Kalisza. Jan II Dobry ksiaze opolski- ten wykupil ziemie kozielska od czechow ! ( 1509-1532) to jest postac na figure do parku!!

  • Musisz być bardzo młody, jeżeli nie pamiętasz dra Władysława Opolskiego. Może twoi rodzice pamiętają tego wspaniałego Lekarza?

  • Jeżeli nie słyszałeś o doktorze Opolskim, to się tym nie chwal i niezwłocznie uzupełnij braki. Nie bądź takim ignorantem i wysil się chociaż trochę.
   Kiedyś niewiedza była powodem wstydu a teraz to powód do dumy?

 2. Siema bolszewia😄😝. Dziś powinno być nas dużo😂 na Placu Wolności🇵🇱 bo to aż powiatowe święto🇵🇱
  Hustler🙊 też tam powinien być ze swoim chłopakiem🙈. Mnie nie szukajcie, bo bendem miał ogląd na monitorze👍

 3. Hustler szukałem cie, nawet za pływalniom gdzie zawsze mielismy miejscufke na … wiesz co, a ty udajesz, że mnie nie znasz, ten patrjotyczny kk tak ci w glowie namjeszal.

 4. Pełnia niebiańskiego szczęścia i jakie słodkie miny na twarzy.
  Pani starosto i wicestarosto tosi, tosi łapki.
  Jakie to sliczne i piękne, że dano mieszkańcom panią starostę i uśmiechniętego wicestarostę.
  Huraaa!

Skomentuj